Посівна в Україні: Стала відома основна культура цього року

0 1 480

За даними АгроПлант, соняшник може стати основною культурою цього року в Україні, пише SEEDS.

Соняшник та кукурудза є найзатребуванішими культурами в Україні. Декілька років поспіль, соняшником та кукурудзою було засіяно приблизно однакова кількість гектар землі.

Для прикладу, посівна кампанія минулого року закінчилась таким посівом:

  • кукурудза – 4 639,4 тис. га;
  • соняшник – 4 702,7 тис. га;

Але цього року українські фермери купують насіння соняшника на посів значно більше ніж кукурудзи. Найзатребуванішими стали українські гібриди сербської селекції (37%) – вони дешевші і добре адаптовані до нашої землі. На другому місці: соняшник під Гранстар / Express / Sumo різних виробників (29%) – за рахунок можливості дворазового внесення післясходових гербіцидів. Далі – класичні гібриди (18%), та гібриди під технологію вирощування Clearfield (16%) – переважно для територій з розповсюдженням вовчку соняшникового.

Читайте також: Українські фермери могли б непогано заробити, вирощуючи комах на корми для тварин

Чому аграрії почали менше купувати насіння кукурудзи на посів? Відповіді різні, але справа не лише у війні. Через несприятливі погодні умови, залишилась достатня кількість гектарів незібраної кукурудзи. А коли таке повторюється два-три роки поспіль, люди відмовляються від чергового ризику. Ті, хто все ж планує сіяти кукурудзу, частіше почали замовляти ранні гібриди з низьким показником ФАО та швидкою вологовіддачею. Такі гібриди швидше дозрівають (до сезону дощів), не встигнувши набрати вологу.

Статистика закупки посівного соняшника та кукурудзи на АгроПлант за останні 5 років:

Культура / рр 2019 2020 2021 2022 2023
Соняшник 44,7% 45,2% 48,4% 50,3% 56,5%
Кукурудза 55,3% 54,8% 51,6% 49,7% 43,5%

Посівну статистику по всім культурам в Україні можна переглянути на сайті Міністерства Аграрної Політики та Продовольства України: https://minagro.gov.ua/ 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!