Рекордний урожай гречки виростили в Україні

0 238

Цього року в Україні планували зібрати 100 тисяч тонн гречаної крупи. Наразі зібрано вже 107 тисяч тонн і це лише 94% врожаю, оскільки звітів за деякими областями ще немає, повідомляє SEEDS. У Мінагрополітики називають цьогорічний урожай культури рекордним.

“Цей рік багатий на рекорди зі збирання агрокультур. Маємо найбільший врожай гречки за останні декілька років. Два місяці тому наші прогнози були на рівні 100 тисяч тонн. І ось вже сьогодні, будучи на фінішній прямій, але ще її не перетнувши, аграрії намолотили 107 тисяч тонн гречаної крупи. Це показник на рівні 94%, оскільки збирання завершили лише 15 областей. Тож наші оновлені прогнози становлять понад 110 тисяч тонн. Найвища урожайність зафіксована наразі по Вінницькій області – 15,9 ц/га”, – зазначає міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Нагадаємо, цього року уряд застосував фінансові стимули для виробників гречки – до 5 тис. грн субсидії на один гектар оброблюваних угідь. Загалом на субсидії для виробників гречки з державного бюджету у 2021 році виділили 50 млн гривень.

Читайте також: 19,3 млрд гривень державної підтримки отримають аграрії цього року

Минулого року аграрії в цілому отримали 3,97 млрд гривень прямої держпідтримки. У 2021 році сума виплат зросла до 4,5 млрд гривень, оскільки збільшились видатки на компенсацію вартості с/г техніки (з 0,8 до 1 млрд грн, у сумі за 2020 рік близько 600 млн грн припадає на компенсацію за 2019 рік), здешевлення кредитів (+151 млн грн), майже вдвічі збільшено підтримку фермерських господарств (найбільше – на компенсацію вартості консультацій та пряму грошову підтримку сплати ЄСВ).

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!