Рівень продовольчої безпеки в Україні суттєво знизився

0 113

Повномасштабне вторгнення росії вкрай негативно відобразилося на показниках продовольчої безпеки як в Україні, так і в усьому світі. Так, наразі наша країна посіла 71-у сходинку Глобального індексу продовольчої безпеки серед 113 країн, пише SEEDS.

Про це свідчить рейтинг, розроблений The Economist Intelligence Unit.

За «Доступністю продуктів харчування» Україні вдалося здобути 48,1 бала зі 100. Це привело нашу країну на 93-є місце у світі та 26 місце з 26 країни Європи.

Найгіршим показником української продовольчої безпеки є «Сталість та адаптивність». У цій категорії Україна здобула 43,5 бала зі 100. Таким чином наша країна опинилася на 94-у місці глобального рейтингу. Така ситуація демонструє суттєві проблеми щодо доступу й управління водними ресурсами, а також недоліки в системі управління ризиками.

Читайте також: У листопаді українці побачать стабілізацію продовольчих цін – Дмитрасевич

За показником забезпечення продуктами харчування Україна зайняла найгірше місце в Європі. Йдеться про 65-у сходинку глобального рейтингу. Такий низький результат відображає суттєве зростання цін, зміну середніх витрат на продукти харчування та відсутність потужних державних програм захисту.

За якістю та безпечностю їжі Україна посіла 52-у сходинку глобального рейтингу, отримавши 71,3 бала зі 100. Фахівці акценують увагу на тому, що українці вживають достатньо якісного білка, а харчові продукти загалом є безпечними. Проте раціон українця навіть із середнім рівнем достатку не характеризується різноманітністю.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!