Родина фермерів з Херсонщини хоче відновити вирощування люфи у столичному регіоні

0 567

Родина Жданових з Херсонщини, яка займається вирощуванням люфи, з якої виробляють натуральні мочалки та губки, шукає партнерів на Київщині. Фермери хочуть продовжити свою справу на нових землях, пише SEEDS.

«На жаль, в цьому році ми не зможемо посадити люфу в Херсонській області. Але ми хочемо продовжувати нашу справу, вирощувати люфу і робити світ трішки чистішим та безпечнішим.

Ми шукаємо ділянку 3-10 соток в Київській області, де можна висадити люфу. Можливо відгукнуться екосадиби, екоферми», – йдеться у повідомленні фермерів на сторінці в Facebook.

Родина Жданових, першими в Україні спеціалізовано займається вирощуванням люфи, з якої виробляють натуральні мочалки та кухонні губки. Ще з 2019 року вони вирощували люфу в мальовничому селі Каїри, на березі Каховського водосховища, що на Херсонщині.

Читайте також: Українські підприємці виробляють для бійців ЗСУ конопляні енергетичні батончики

Свою продукцію фермери реалізовують під торговою маркою Family Loofa. Вони мріють, щоб люфа в Україні позбулася статусу екзотичної рослини, а українці змогли відмовитися від синтетичних губок і мочалок, – після використання люфа не завдає шкоди довкіллю.


Люфа – це трав’яниста ліана родини гарбузових, зовні схожа на великий кабачок. Коли вона дозріває, її плоди очищують і використовують як натуральні мочалки та губки для миття посуду.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!