Сад за новітніми технологіями посадили на Буковині

0 397

Цього року Фермерське господарство “Гаука” (Чернівецька область) закладає 10 гектарів яблуневого саду за сучасною італійською технологією. Крім того, насадження обладнані системою зрошування та захисними сітками. У господарстві вирощують якісні експортноорієнтовані сорти яблук та застосовують новітні технології збору врожаю, повідомляє SEEDS.

Загальна площа садів ФГ “Гаука” – 80 гектарів. Наразі плодоносять 63 гектара насаджень.

“Нині для створення сучасних суперінтенсивних насаджень на площі 10,34 га використовуються перспективні сорти яблуні за схемою посадки 3,2 х 0,8 м з італійськими стовпами для протиградового укриття. У ФГ «Гаука» значна увага приділяється як вирощуванню високоякісного експортноорієнтованого яблука, так і механізації збирання плодів, зокрема, господарство одним з перших у регіоні почало використовувати самохідні платформи, а зараз планується придбання системи Pluk-o-Trak”, – зазначають у Асоціації “Укрсадпром”.Навколо садів у фермерському господарстві закладають захисні смуги з саджанців павловнії та шведської енергетичної верби.

Читайте також: 100 тонн з гектара: на Тернопільщині з’явився сучасний “італійський” сад

У профільній асоціації зазначають, що попри війну, галузь садівництва не зупиняється. Крім Буковини, нові сади закладають на Полтавщині, Тернопільщині та в інших регіонах.

“Садівники України працюють, забезпечують роботою сільське населення, сплачують податки, допомагають нашим воїнам”, – говорять представники “Укрсадпрому”.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!