Садівники Дніпропетровщини, що раніше поскаржилися на свавілля чиновників ОДА, отримають держкомпенсації – УПОА

0 84

Садівничі підприємства Дніпропетровщини, що раніше звернулися до УПОА  зі скаргою на дії посадових осіб облдержадміністрації щодо отримання передбаченої діючим законодавством України компенсації за державною програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”, отримають належні їм кошти.

Таке рішення було ухвалене 18 листопада під час засідання комісії Мінагрополітики для надання коштів за вищевказаною держпрограмою, що відбулося під головуванням заступника міністра Тараса Висоцького, повідомляється на сайті УПОА. 

Нагадаємо, що на початку листопада до УПОА надійшов лист від  чотирьох провідних садівничих підприємств Дніпропетровщини – ТОВ «Сади Дніпра», ТОВ «ФГ Підгірне», ТОВ «Агронатс-МК» та ФГ «Агронатс Плюс». Їх керівники поскаржилися на дії чиновників Дніпропетровської ОДА, які вимагали від садівників, так звані, «відкати» за отримання передбаченої діючим законодавством України компенсації за державною програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”. Після категоричної відмови у наданні цих «відкатів» обласною комісією попередній обсяг компенсації по підприємствам, що відмовилися платити хабарі чиновникам, було встановлено у сумі – 0,00 грн.

Реагуючи на звернення представників плодоовочевої галузі, УПОА було надіслано лист на ім’я заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького з проханням взяття під особистий контроль ситуацію з садівниками Дніпропетровщини.

Розглядаючи питання вищезазначених підприємств під час засідання Комісії, було зазначено, що ТОВ «ФГ Підгірне» з урахуванням поданих актів на отримання держкомпенсації за 2019-2021 рр належить сплатити 2 млн. 830 тис. 687 грн. З яких: 1 млн 169 тис 980 грн – компенсація на придбання садивного матеріалу та 1 млн 633 тис 700 грн – на встановлення систем краплинного зрошення.

ТОВ «Сади Дніпра» була заявлена сума до держкомпенсації у розмірі 9 млн 489 тис 220 грн. З них 2 млн 963 тис 050 грн – компенсація закупівлі саджанців, 5 млн 564 тис 380 грн – шпалери, 951 тис 600 грн – встановлення систем зрошення. Крім того, за програмою 30% компенсації вартості сільгосптехніки дане підприємство заявило до профільного міністерства виплату у розмірі 742 тис 910 грн. Таким чином, разом сума компенсації, згідно заявок поданих підприємством, становила 10 млн 232 тис 130 грн.

На засіданні було ухвалене рішення при виплату 33%-ї компенсації від раніше заявлених підприємствами сум.

При цьому заступник очільника МінАПП Тарас Висоцький також повідомив, що відповідно до розрахунків фахівців профільного міністерства, наявна в держбюджеті сума до компенсації за програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”, складає 138 млн 332 тис 500 грн. При цьому МінАПП отримало заявки від агровиробників на компенсації в сумі 415 млн 708 тис 490 грн.

«Ці цифри – свідчення того, що галузь розвивається попри те, що є певний дефіцит коштів за програмами держкомпенсацій»,- зазначив Тарас Висоцький, додавши, що наразі МінАПП поданий повторний бюджетний запит, що дозволить у разі його ухвалення суттєво збільшити фінансування за програмами держкомпенсацій агровиробникам.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!