Садівники Херсонщини, завдяки новим сортам черешні, планують продавати ягоди аж до кінця липня

0 208

Підприємство з Херсонщини «ЕНОГРАЙ» вирощує персик, черешню, вишню, сливу, абрикос, яблука та кизил. До війни площа садів сягала близько 400 га,  пише SEEDS.

Через окупацію регіону саме підприємство зазнало суттєвих збитків, а площа саду, яка лишилась в обробітку, скоротилася до 165 га. Про це розповів керівник підприємства Іван Таужнянський.

«Цього сезону ми вирощуємо все, що було до війни, але не в таких обсягах. Черешня та персик — наші основні культури, будуть також абрикос, слива та яблука. 98% продукції реалізовуємо в Києві, веземо по мережах. Нині основні наші покупці — Novus, METRO, WineTime», — розповів Іван Таужнянський AgroPortal.ua.

За словами підприємця, ціна на черешню останнім часом почала падати через активний сезон, Київ нею просто завалений. Раніше ціна за кг ягоди складала 250 грн, а зараз опустилась до 50 грн.

Читайте також: Через підрив Каховської ГЕС центр овочівництва в Україні може зміститися

«Ми маємо й оптимістичні прогнози. Основні сорти черешні, які переважають на вітчизняному ринку, — радянської селекції, тобто вони вже практично закінчуються, а в нас багато італійських, європейських сортів, яких більше ніде немає в Україні. Вони більш пізні, тож ми плануємо продавати черешню до кінця липня і маємо надію, що ціна підніметься», — продовжує він.

Серед найближчих планів у СТОВ «ЕНОГРАЙ» — якомога якісніше зібрати урожай, адже через постійні бойові дії, які ведуться навколо садів, часом немає змоги туди вийти, тож ягода так і лишається на деревах. Часом збирати херсонську черешню стає настільки ризиковано, що ціна не виправдовує себе.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!