Селяни Вінниччини готуються до бунту – їх пасовища   вночі розорали невідомі

0 359

На Вінниччині жителі кількох сіл Погребищенської громади перебувають у відчаї. Їхні пасовища розорали невідомі. Особи зловмисників досі не встановлені, однак місцеві селяни налаштовані рішуче та готові до самосуду.

«Пасовища у Бабинцях з находяться в комунальній власності Погребищенської міської ради. У минулому році люди зібралися, самі своїми силами посіяли траву, берегли її, не випасали худобу на ній, аби вона вкоренилась. Трава на весну гарно виросла, а в ніч на 11 квітня люди побачили, що те пасовище розоране.

Зруйновано близько 5 га. Не лише у Бабинцях, а й сусідньому селі Бистрик. І головне, що ніхто нічого не бачив, не знає, хто це вчинив. У місцевих фермерів точно такої техніки нема, бо видно, що працював новий трактор, про це свідчать сліди від протекторів.

Дозвіл на таке свавілля ніхто не надавав, ми вже з’ясували у мерії. Оренди теж. І це пасовище не може розорюватись, на кадастровій карті чітко видно, що то земля для сінокосіння та випасання худоби», — каже діловод Бабинецького старостинського округу Антоніна Безсмертна.«У нас і так проблема з цими пасовищами, бо їх бракує. У селі роботи ніякої, одні корови, і люди живуть за ті кошти, які отримують за молоко. І коли дивишся, як це все безжально знищили – плакати хочеться! Люди бунтують! І якщо вони нам не повернуть втрачені кошти, ми вимушені будемо пасти корів на тих землях, які вони незаконно захопили і обробляють давно», – додає діловод.

Наробили лиха «ділки» і в урочищі Стависько Білашківської сільської ради, що поряд з Погребищем. Там розорали 33 гектари. З них 20 гектарів – історико-культурна спадщина, колись там були поселення.

Після цих подій із ініціативною групою людей зустрівся Погребищенський міський голова Сергій Волинський. Він висловив їм свою підтримку і після отримання інформації направив звернення до Немирівської окружної прокуратури, Погребищенського сектору поліції, Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області та головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області.

«У вказаних селах дійсно відбувся захват землі. Та земельна ділянка, яка у Бабинцях, на сьогодні у комунальній власності міської ради. Що ж до ділянки Білашківської сільради, то там прибережна охоронна зона. Теж не можна орати. Жодних незаконних рішень у своєму житті я не приймав і дозвіл на таке свавілля не давав», – каже Сергій Волинський.

 

SEEDS.org.ua за інформацією 33kanal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!