Селяни Вінниччини у розпачі – молоко приймають майже за безцінь

0 1 564

Непростий час настав для селяни Вінниччини – такої низької ціни на молоко люди не бачили дуже давно. Нині літр молока приймають тільки за чотири з половиною гривні.

Віталій Прокопчук із Хмільницького району Вінниччини розповів, що взимку отримував за літр молока набагато більше – по 6 гривень, нині ж ціна рекордно впала до 4,50.

“Мінералка у магазині дорожча, а її просто викачують зі свердловини. Худобу ж треба годувати, а корми не дешеві”, — бідкається Віталій.

Фермер з Вінниччини тримає вдома троє корів, раніше доїв вручну, нещодавно довелось придбати невеличкий апарат. І на те є вагомі причини.

“Закупівельники всі змовились і дають ту саму ціну. Кажуть, що молоко, видоїне ру­ками, “не сортове”, тому платять дуже мало. В тих селах, де тримають багато корів, люди не мають куди дівати молоко, то здають і за ті копійки”, – розповів Віталій Прокопчук.

В Асоціації виробників молока кажуть, що селянам платять за літр молока 4,5−6,5 грн, залежно від регіону. Натомість великі підприємства, які здають молоко першого ґатунку та екстракласу, отримують 10−11 грн за літр.

“Кінець травня є періодом завершення сезонного низхідного тренду цін та їх стабілізації, що матиме вигляд бокового руху на графіку. Найближчим часом суттєвого падіння цін не очікується.

Терміни початку сезонного росту цін у значній мірі будуть залежати від послаблення карантинних обмежень та відновлення попиту. За сприятливого сценарію початок зростання можливий навіть раніше, оскільки дефіцит сировини нікуди не подівся, а його наслідки тимчасово не відчутні в умовах карантинних обмежень”, – кажуть фахівці.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією 33kanal

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!