Що впливало на ефективність українських свиногосподарств в 2021 році?

0 85

У пріоритеті українських свинарів — скорочення падежу та ефективна годівля.

Такими підсумками бенчмаркінгу (порівняння виробничих та економічних показників діяльності з метою виявлення резервів підвищення інтенсивності та ефективності виробництва) – вітчизняних свиногосподарств за 2021 рік поділилися аналітики Асоціації «Свинарі України».

У дослідженні взяло участь 24 підприємства, які представляють 1/5 ринку промислової свинини в Україні.Вибірка представлена виробниками усіх розмірів: від 100 свиноматок до флагманів з першої десятки найбільших свиногосподарств.

«Порівняння з даними попереднього раунду бенчмаркінгу вказує, що за кожним з аналізованих показників покращення продемонструвала понад половина респондентів. Основними векторами вдосконалення стали підвищення збереженості поголів’я та ефективності годівлі. Так, збільшення коефіцієнтів збереженості тварин відзначаємо на усіх етапах виробництва, а конверсія та середньодобі витрати корму на дорощуванні менші ніж роком раніше. Так, наприклад, середній показник падежу на дорощуванні склав 3%, тоді як роком раніше був на рівні 3,6%. Що стосується годівлі, то середні по вибірці добові витрати корму на дорощуванні знизилися на 8% (831 г/день проти 900 г/день роком раніше. При цьому середній показник конверсії корму на дорощуванні покращився на 7,3% (1,8 проти 1,94), найкращий показник (1,32 проти 1,43) — на 7,7%. Хоча узагальнені по вибірці показники ефективності витрат корму на відгодівлі залишилися на рівні 2019-го (2,5 кг/голову на день, середня конверсія —2,85), проте 2/3 учасників покращили свої показники», — коментує координатор дослідження Олександра Бондарська.

Показники продуктивності свиноматок не встановили нових рекордів за результатами року, проте середня кількість живонароджених поросят в розрахунку на свиноматку за цей період наблизилася до 30 голів: в середньому по вибірці показник склав 29,5 гол./рік. Середня кількість відлученців на свиноматку склала 26,5 гол. (проти 25,3 гол. за результами 2019-го), а максимальний показник сягнув 36,4 поросяти на свиноматку, що на 5% більше за відповіний максимум попереднього дослідження.

Показник товарності виробництва також помітно покращився. Хоча найбільша кількість реалізованих свиней в розрахунку на свиноматку на рік залишилася на рівні 33,6 гол., середній показник підвищився до 23,8 гол., що на 5% вище, ніж за результатами 2019-го. При цьому значення відповідного показника у половини цьогорічної вибірки перевищує вказаний середній рівень..

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!