Собівартість виробництва української свинини – одна з найвищих у світі, а птиці – одна з найнижчих

0 105

Собівартість виробництва свинини в Україні є однією з найвищих у світі, в той час, як виробництва м’яса птиці одна з найнижчих — €0,65/ кг без ПДВ. Про це повідомив генеральний директор ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві» Микола Бабенко.

Собівартість виробництва свинини становить 37-41 грн/кг. В той час, як вона мала б бути на рівні 25 грн/кг.

В 2018 р. середня ціна 46 грн/кг на живих свиней врятувала свинарів від збитків. У 2019 р. ціни знизилися до 40 гр/кг живої маси. Імпорт свинини в Україну виріс в 5 разів за рік.

За високу собівартість свинини платять кінцеві покупці свинини.

На думку Миколи Бабенка, існує три варіанти розвитку подій на ринку свинарства України у 2019 р.:

-ціни на живих свиней виростуть. Як наслідок, свинина на прилавках подорожчає, її споживання встановить новий антирекорд в 2019 р.;

-свинарі в 2019 р. почнуть контролювати собівартість вирощування свиней не по закінченню року, а протягом року. Будуть впроваджувати заходи по зниженню собівартості. Як наслідок, свинина залишиться на рівні цін, як є, а то і подешевшає. Виробники свинини почнуть заробляти не за рахунок високих цін в магазинах, а за рахунок низької собівартості, як заробляють їх колеги з країн ЄС, США, Канади, Бразилії.

-масове скорочення поголів’я свиней і заміна свинини української польською, бразильською, датською та/або на українську курятину.

Аби виробництво свинини принесло прибутки у 2019 р. необхідно провести аудит і пошук причин високої собівартості. Також, на думку фахівця, потрібно автоматизувати облік та контроль собівартості та усунути перевитрати кормів, ліків, технологій (якщо такі існують).

SEEDS.org.ua за матеріалами Kurkul.com

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.