Собівартість виробництва української свинини – одна з найвищих у світі, а птиці – одна з найнижчих

0 191

Собівартість виробництва свинини в Україні є однією з найвищих у світі, в той час, як виробництва м’яса птиці одна з найнижчих — €0,65/ кг без ПДВ. Про це повідомив генеральний директор ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві» Микола Бабенко.

Собівартість виробництва свинини становить 37-41 грн/кг. В той час, як вона мала б бути на рівні 25 грн/кг.

В 2018 р. середня ціна 46 грн/кг на живих свиней врятувала свинарів від збитків. У 2019 р. ціни знизилися до 40 гр/кг живої маси. Імпорт свинини в Україну виріс в 5 разів за рік.

За високу собівартість свинини платять кінцеві покупці свинини.

На думку Миколи Бабенка, існує три варіанти розвитку подій на ринку свинарства України у 2019 р.:

-ціни на живих свиней виростуть. Як наслідок, свинина на прилавках подорожчає, її споживання встановить новий антирекорд в 2019 р.;

-свинарі в 2019 р. почнуть контролювати собівартість вирощування свиней не по закінченню року, а протягом року. Будуть впроваджувати заходи по зниженню собівартості. Як наслідок, свинина залишиться на рівні цін, як є, а то і подешевшає. Виробники свинини почнуть заробляти не за рахунок високих цін в магазинах, а за рахунок низької собівартості, як заробляють їх колеги з країн ЄС, США, Канади, Бразилії.

-масове скорочення поголів’я свиней і заміна свинини української польською, бразильською, датською та/або на українську курятину.

Аби виробництво свинини принесло прибутки у 2019 р. необхідно провести аудит і пошук причин високої собівартості. Також, на думку фахівця, потрібно автоматизувати облік та контроль собівартості та усунути перевитрати кормів, ліків, технологій (якщо такі існують).

SEEDS.org.ua за матеріалами Kurkul.com

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!