Стало відомо чому загинула риба в одній з річок Прикарпаття

0 1 150

У річці неподалік Прикарпатського села Мошківці загинуло багато риби. Менше місяця тому ця історія спричинила чималий галас. Тепер стали відомі причини масового рибного мору, однак винуватців досі знайти не вдалось.

Під час лабораторного аналізу з’ясувалось, що вміст аміаку у водоймі в більш як шість разів перевищив норму. Про це повідомив представник Державної екологічної інспекції Карпатського округу Андрій Небилович.

За словами начальника рибоохоронного патруля в Івано-Франківській області Любомира Стрембіцького, повідомлення про мертву рибу в Мошківцях до них надійшло 18-го листопада. Тоді працівники два дні працювали на місці, встановлюючи ймовірну причину отруєння.“Збитки загалом десь 8 мільйонів 200 тисяч. Це є незворотні збитки, бо кожна риба має репродуктивний цикл, вона б могла розмножуватися. Там було декілька примірників вирезуба чорноморського, морена звичайна, дуже багато було слижа, карася сріблястого, короп був”, – розповів посадовець.

Проби води та риби того ж дня забрали на перевірку в Головне управління Держпродспоживслужби в області.

“Провели дослідження, за їхніми результатами виявлено факт підвищення вмісту аміаку на місці, де загинула риба у воді, майже у 6 раз. Якщо допустима норма є 0,39, то тут був виявлений показник 2,3. Тобто, це факт того, що є десь протікання стічних вод в саму річку”, – зазначив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи управління Держпродспоживслужби області Іван Васьків.

Причиною мору місцеві жителі називають каналізаційні колектори ТОВ “Карпатнафтохім”, які розташовані поблизу річки.

8 грудня до приміщення “Карпатнафтохіму” навідалася державна екологічна інспекція Карпатського округу, аби провести перевірку за зверненнями, які надійшли від жителів сіл, де виявили мертву рибу. Проте охорона підприємства без пояснень не допустила їх на територію, розповів представник Державної екологічної інспекції Карпатського округу Андрій Небилович.

Коментувати ситуацію щодо перевірок, які мала проводити екоінспекція на “Карпатнафтохімі”, відмовилися, посилаючись на те, що зараз більшість керівництва працює у дистанційному режимі.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне Карпати

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!