Тепер права на промисловий вилов риби в Україні треба купувати на електронних аукціонах

0 217

Сьогодні вступив в дію закон, який започатковує реформу в галузі рибного господарства і сприятиме її відновленню. Крім того він допоможе подолати корупційні схеми та збільшення надходжень до бюджетів місцевих громад, пише SEEDS.

Йдеться про Закон № 7616 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури». Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.


Закон передбачає створення Єдиної державної електронної системи управління галуззю «єРиба» з метою цифровізації галузі та запровадження механізму видачі дозвільних документів в електронній формі.


Крім того він допоможе встановити законодавчі вимоги до рибоприймальних пунктів як вагомого важелю для обліку виловлених водних біоресурсів і продукції з них.

Читайте також: Фермери Тернопільщини успішно займаються малопоширеним в регіоні вівчарством

До того ж з прийняттям Закону повноцінно запрацюють електронні аукціони на право промислового вилову риби, які до цього проводилися як урядовий експеримент. Прозорий механізм торгів створить рівні умови економічної конкуренції та забезпечить рівний доступ до промислу для нових суб’єктів господарювання.

У цілому реалізація цього Закону має сприяти розвитку галузі рибного господарства, стимулювати боротьбу з незаконним, непідзвітним та неврегульованим рибальством. До того ж він забезпечить можливість європейської інтеграції норм права, що стосуються галузі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!