Тепер сортові сертифікати на українське насіння видаватимуть за міжнародними нормами

0 276

Верховна Рада підтримала вцілому проект закону “Про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрового та кормового буряка Організації економічного співробітництва та розвитку”

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький на своїй сторінці в Facebook.

“Україна вже 10 років є учасником Насіннєвих схем ОЄСР по зерновим, кукурудзі та сорго. Завдяки цьому ми змогли виробляти та сертифікувати насіння цих культур за міжнародними нормами. Участь в Насіннєвих схемах ОЄСР дає можливість нашій країні видавати сортові сертифікати (це етикетки та сертифікати міжнародного зразка), які визнається 60-ма країнами-учасниками.

Для рівноправного партнерства на світовому ринку насіння олійних культур та буряку, Україна повинна завершити процедуру приєднання країни до відповідних Схем сортової сертифікації насіння шляхом прийняття Закону”, – пише Тарас Висоцький.

“Це забезпечить здійснення сортової сертифікації насіння за схемами ОЕСР та сприятиме:

  • підвищенню якості вітчизняного насіннєвого матеріалу, зростанню урожайності олійних культур та буряку;
  • задоволенню експортного попиту та відкриттю ринків нових країн.
  • Для господарюючих об’єктів прийняття закону означає входження у світовий комерційний ринок насіння, розширення виробництва по культурах, насіння яких затребувано на зовнішніх ринках”, – додає Тарас Висоцький.

“Проєкт Закону вирішує питання:

  • ратифікації зі сторони Україною вимог країн-членів ОЕСР (>70 країн) для експорту насіння вирощеного в Україні олійних культур (соняшник/ріпак), цукрового та кормового буряку селекційними компаніями та виробниками насіння;
  • завершення 5-річної процедури Імплементації Україною рішень Секретаріату ОЕСР від 19 грудня 2014 року № С (2014) 154 та від 22 грудня 2017 року № С (2017) 143, якими ОЕСР підтвердила розширення Україною членства в міжнародних насіннєвих схемах;
  • правове врегулювання та можливість видачі сертифікатів ОЕСР міжнародного зразка для насіння, вирощеного в Україні для міжнародної торгівлі;
  • умови для реалізації експортного потенціалу насіння вирощеного в Україні, та стимулювання для нарощення виробництва селекційними компаніями в Україні.

 

SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!