Тепер українські підприємці зможуть орендувати акваторії для вирощування морепродуктів

0 208

В Україні презентували експериментальний проєкт з розвитку марикультури. Діятиме він протягом 2 років, пише SEEDS.


Марикультура – це промислове розведення та вирощування риб, безхребетних чи водоростей у спеціальних господарствах у морських акваторіях.


У Міністерстві презентували акваторії, у яких можна буде вирощувати молюсків та ракоподібних. Для бізнесу почнуть проводити аукціони на оренду акваторій внутрішніх морських вод шляхом електронних торгів.

«Експериментальний проєкт з розвитку марикультури – прецедент для України. Вперше представники бізнесу зможуть орендувати частину акваторії моря для розвитку марикультури. Сьогодні ми презентуємо акваторії, в яких можна буде вирощувати молюсків та ракоподібних. Нам також важливо зрозуміти перспективи України в світовій торгівлі в галузі марикультури», – зазначив заступник Міністра агрополітики Віталій Головня.

Раніше в законодавстві не було визначено чіткого алгоритму надання бізнесу в користування частин акваторії моря. Тепер же ухвалена відповідна постанова Уряду.

Читайте також: Рисоводи Одещини прогнозують вдвічі більший врожай «білого золота», ніж минулого року

Україна має значний потенціал для розвитку національної марикультури. У результаті розвитку галузі на внутрішній ринок постачатимуться  цінні харчові  і доступні для громадян морепродукти, також це підвищить зайнятість населення, забезпечить розвиток малого і середнього бізнесу та економічний розвиток, повідомили на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!