Тепличники Закарпаття змушені викидати на перегній тисячі квітів

0 523

У багатьох містах і селищах Закарпаття через світову пандемію закрили “зелені” базари. Через це чималі збитки підраховують не тільки місцеві овочівники, а й квіткарі.

Тільки у одному закарпатському селі Великі Ком’яти сотні гектарів тепличних господарств сьогодні закладені саме під квіти. За рік у теплиці вирощують майже сотню різних видів декоративних рослин. Величезна кількість їх через відсутність оптовиків так і залишається непроданою, хоч віддають квіти за мізерні ціни.

Це вже другий рік поспіль злий фатум завдає нищівного удару квітникарям. У 2019-му сотні гектарів теплиць зарічан і ком’ятських фермерів потонули під час паводка. Частина їх власників тоді просто відмовилася відновлювати теплиці й виїхала за кордон на заробітки. Цього року удар ще більш нищівний – оптовики з інших областей не приїжджають, комерційний зв’язок зведений до мінімуму.

Сякий-такий вихід знаходять окремі господарі, які мають невелику кількість декоративних рослин і продають їх через інтернет. Однак поки що це одиничні ринки збуту. Тому господарі просто викидають квіти в грунт, приорюють на перегній.

А тим часом у кожну рослинку вкладено чимало коштів і сил – теплиці потребують постійного обігріву, сама робота вимагає багатьох рук, тож тут працюють не лише члени сімей, а й найняті сусіди, а це – додаткові витрати. Бо власний труд уже ніхто у грошах не рахує.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  Закарпаття онлайн

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!