Тривалі травневі заморозки завдали чималих збитків фермерам України

0 1 217

В більшості регіонів України практично тиждень фіксуються низькі температури в нічний час. Це не могло не позначитися на насадженнях плодоовочевої продукції. пише SEEDS.

У різних регіонах України спостерігались мінусові показники температури від -2°С до -8°С. Аналітики проєкту EastFruit поспілкувалися з місцевими фермерами й спробували оцінити збитки для плодоовочевого сектору країни, до яких призвели останні заморозки.

Читайте також: Аномальні заморозки знищили майже весь урожай лохини в деяких господарствах України

Нічні температури в західних областях країни за останні кілька днів опускалися до значень -5°С, що деякі з фермерів називали критичним для ранніх сортів плодових і ягідних насаджень.

«Водночас незначний збиток було відзначено і на насадженнях пізніх культур у вищезазначеному регіоні. У східних областях України садівники повідомляли про втрати понад 30% майбутнього врожаю яблук і ще більш суттєві пошкодження насаджень груш.

Точкової шкоди плодоовочевим насадженням завдали останні заморозки в Дніпропетровській, Полтавській та Запорізькій областях країни. Нічні температури в цьому регіоні опускалися до значень -3°С, що знаходиться на межі критичного рівня для пагонів рослин», – йдеться у повідомленні проєкту.

У деяких господарствах повідомляли про практично повну втрату майбутнього врожаю слив і 50% втрати майбутнього врожаю черешні. У цьому ж регіоні зафіксовано втрати майбутнього врожаю огірків, кабачків і капусти середніх сортів. Капусту фермери планують пересаджувати заново, оскільки ще дозволяють терміни для нової вегетації.

Тим часом синоптики прогнозують мінусові температури повітря в нічний час на більшій території України ще найближчі кілька днів. Після чого, за їхніми словами, встановиться тепліша і сприятливіша погода для рослин. Але наразі ризик для насаджень фруктів, ягід і овочів в Україні зберігається.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!