У Мінагрополітики працюють над відновленням експорту зернових

0 235

Україна має значні запаси зернових. Деяких позицій вистачить на кілька років. До того ж частина полів засіяна озимими культурами, почався посів ярових. Усе це робить зберігання значних надлишків нераціональним і актуалізує питання відновлення експорту, який став достатньо обмеженим через бойові дії та блокування портів. Саме налагодження нових каналів експортної логістики визначив одним з пріоритетів у своїй роботі новий міністр агрополітики Микола Сольський, повідомляє SEEDS.

“Питання, які турбують всіх — посівна, а також не менш важливе завдання — налагодження логістики експорту зерна. Тому що це дуже великі обсяги. в Україні існують запаси зерна, які були передбачені на експорт — у грошовому еквіваленті це складає близько 7,5 млрд доларів. Порти обмежили. Раніше ми в місяць вивозили 4-5 млн тонн сільськогосподарської продукції, зерна, продуктів переробки через порти. Зараз — лише декілька тисяч тонн через західні кордони. Дуже важливо це налагодити. Очевидно, відмінусувавши ті запаси, які потрібні країні”, – зазначив міністр.

Кошти, зароблені аграріями від експорту, необхідні для проведення польових робіт, виплати зарплатні працівникам та орендної плати за землю. Тому налагодження логістики наразі основний напрямок над яким працює профільне міністерство.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!