Україна більше не лідер з експорту горіхів до ЄС

0 2 463

Ситуація з експортом волоського горіха в Україні в поточному році має ряд негативних моментів, пов’язаних не стільки з обмеженнями через пандемію коронавіруса, скільки з ажіотажем навколо горіхового бізнесу, сформованого на світовому ринку. Про це розповів Володимир Пахно, керівник Української горіхової асоціації.

«Якщо раніше Україна була горіховим експортером номер один в країни ЄС, то сьогодні Європа закуповує також горіх з США, Чилі і Аргентини. Крім того, на ринку одного з основних покупців горіха з України — Туреччини, сьогодні активно демпінгує китайська продукція», — повідомляє Пахно.

За словами експерта, саме з цих причин в поточному році експортні ціни на український горіх будуть трохи нижче, ніж в попередні два роки. Тому особливу увагу виробники сьогодні повинні приділяти якості горіха.

«Я б сказав, що це перш за все, так як через низьку якість продукції, що поставляється окремими виробниками на зовнішні ринки в попередні роки, постраждала в цілому репутація українського горіхового бізнесу», — наголосив керівник Української горіхової асоціації.

Крім того, важливе створення кластерів експортерів українського горіха.

«У поточному році ми відкриваємо нову сторінку в розвитку українського горіхового бізнесу шляхом створення кластерів експортерів. В рамках кластерів експортери повинні об’єднатися на економічній основі з метою створення бренду українського горіха», — пояснює Володимир Пахно.

Наразі асоціація акцентує увагу виробників на необхідності закладки нових інтенсивних горіхових садів сортового горіха завдяки яким можна отримати продукцію, яка не поступається за своїми смаковими якостями продукції з США.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час торгової площадки

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!