Україна потрапила до ТОП-20 країн, які збільшили експорт свіжих яблук

0 260

Світовий ринок фруктів стає дедалі динамічним. Швидкість поширення інформації про технології вирощування, розвитку логістики та зниження вартості транзакцій виводить ринок нових гравців. EastFruit підготував рейтинг топ-20 країн-лідерів з нарощування обсягів експорту яблука за останні 15 років.

“Звертає на себе увагу той факт, що до цього рейтингу не потрапили багато розвинених країн-лідерів світового експорту свіжого яблука, такі як Італія, Франція, Нідерланди і Нова Зеландія, оскільки вони були обмежені в розширенні виробництва дефіцитом і високою вартістю робочої сили, високими цінами на землю та іншими факторами.

Однак світовий лідер за обсягом експорту преміального яблуко, якими є США, продовжував нарощувати обсяги експорту, посівши третє місце в даному рейтингу”, – зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Перше місце в світовому рейтингу посів Китай, наростивши експорт свіжого яблука на 509 тис. тонн за останні 15 років.

Слід зазначити, що основне зростання експорту яблука з Китаю сталось в перші 5 років розглянутого періоду, після чого експорт практично не змінився. Це пов’язано з різким зростанням вартості робочої сили в Китаї і переорієнтацією виробництва на більш сучасні та інтенсивні технології.

Друге місце в світовому рейтингу зайняла Польща, вона наростила експорту на 446 тис. тонн або в 2,3 рази за вказаний період. Тут виробництво зростало, переважно під впливом гарного попиту на польське яблуко в Росії, проте в останні роки вона збільшилася швидше за інерцією, так як ринок РФ в даний момент для польських експортерів не доступний.

Третє місце за США з 318 тис. тонн або 52% приросту за 15 років.

До першої десятки увійшла і сусідня Молдова, яка зайняла дев’яте місце в топ-20 країн, за темпами нарощування обсягів експорту яблука.

Далі йдуть одразу три реекспортери: ОАЕ, Білорусь і Азербайджан.

До 20-ки країн, які збільшили експорт яблука за 15 років, увійшла і Україна. Україна збільшила експорт на 33 тис. тонн або в 4,5 рази, проте не весь цей експорт був представлений яблуком для свіжого ринку. Водночас, якщо врахувати втрату ринку РФ в останні роки, то це дуже хороший показник для України.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!