Українці розробили унікальну технологію екоутеплення будинків з додаванням конопель

0 2 882

Постійно зростаючі ціни на комуналку вже давно змусили українців утеплити свої будинки. Ось тільки мало хто знає, що такий “одяг” може бути не тільки синтетичним. Утеплюватися можна і безпечними матеріалами, повністю природного походження.

Технологія екоутеплення будинків за допомогою технічних конопель та вапна успішно реалізовується по всьому світу. Але тільки українцям вдалося відтворити такий склад утеплювального матеріалу, який без складнощів підкорив не одну країну.

Про особливості такого “конопляного” утеплювача SEEDS розповів Сергій Коваленков, засновник компанії Hempire, яка розробила цю унікальну технологію.


– У чому ж особливість вашої технології?

– У нашому в’язкому, яке ми розробили, немає ні граму цементу, ні граму токсичних речовин – воно цілком природного походження, до того ж з української сировини. В’яжучий – це порошок на основі вапна, який перемішується в певних пропорціях разом з кострицею конопель або іншою біомасою та водою.

За допомогою цього в’яжучого ми можемо утеплювати стіни, підлогу, дах, горище, перекриття. Будь-який вид поверхні, який є в будинку.

Наш природний в’яжучий, порошок на основі вапна – це   винахід нашої компанії. На нього ми подали патентну заявку, зокрема і міжнародну. Міжнародну поки не отримали, але в Україні такого до нас ще ніхто не робив.– Тільки костриця конопель може бути складовою вашого утеплювача?

– В’яжуче, яке ми розробили, тестували в Каліфорнії, де є наше представництво. Це можуть бути відходи і від листя пальм або рисового виробництва. Будь-яка біомаса, за допомогою якої ми можемо будувати.

Ця технологія не нова, вона відома світу, але саме ми її покращили – зробили цей матеріал максимально легким. По-друге, він абсолютно природний – там немає цементу, що робить його вкрай енергоефективним. Люди, які побудували будинок з таких матеріалів, платять копійки за опалення або охолодження.

– Економія на вартості теж є?

– Якщо порівнювати за вартістю з будинком, побудованим з газоблоку з мінеральною ватою – це зараз популярна технологія, наш матеріал виходить відсотків на 18 дорожче. Але людина повертає гроші цілий рік – вона економить.

 Економить на опаленні та на охолодженні будинку.

Через 10-15 років експлуатації такого будинку він стає дешевшим, ніж найдешевший утеплювач.

Гігроскопічність костриці допомагає поглинати, а потім випускати зайву вологу. Матеріал не гниє, і грибок не формується через регуляцію вологості. Матеріал не горючий, і гризуни в ньому не заводяться.

У нас є замовники, які не перший будинок для себе будують. До того ж це чиста інвестиція в своє здоров’я.– А чи може утеплювач стати основним будівельним матеріалом?

– Це більше все ж утеплювальний матеріал. Але з його допомогою також можна зводити стіни навколо дерев’яного каркаса.

– Скільки років може простояти такий будинок?

– Ми даємо гарантію 50 років, але він може простояти і набагато довше. Вся Римська імперія була побудована на вапні. Це досить довговічний матеріал.

– Скільки в Україні вже побудовано будинків з вашого матеріалу?

– Ми реалізували вже понад 60 проектів. Одеська, Львівська, Харківська області. Найбільше, звичайно в Київській – під столицею. Ми і будували нові будинки, і утеплювали вже існуючі будинки, йога-студії…

Ми також будуємо купольні будинки з конопель.

Ми перша в світі компанія, яка почала будувати такі будинки.

Такі будинки ми вже побудували в Польщі. Продаємо наші матеріали в США. Ми розвиваємося.

 

Людмила Калита, SEEDS.org.ua 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!