Українське бджільництво не поспішає виходити з “тіні”

0 3 045

В порівнянні з минулим роком експорт меду в Україні збільшився в 1,5 рази, однак наше бджільництво не поспішає виходити з “тіні” – більш, як за 2 роки в Україні було оформлено лише 8 ліцензій на виробництво, ніхто не хоче працювати легально.

Про це розповів Олександр Лозовицький, керівник експертної групи з питань євроінтеграції Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Мінагрополітики, під час Медового форуму “Україна медова І світ”, організованого Торгово-промисловою палатою України разом із Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва, передає кореспондент SEEDS.

“Закон про бджільництво у нас сьогодні ще той, який був орієнтований на промислове бджільництво, на інший устрій і на ті проблеми, які були кілька десятиліть назад.

Сьогодні завдання №1 у нас – переглянути ці, досить прості вимоги, які в нас є, але які досить застарілі. Вони викликають цілу низку проблем у пасічників.

До кінця року ми плануємо оновити 5 документів, зокрема і по реєстрації пасік.

Повинен бути чіткий порядок. І проблеми які ми сьогодні бачимо: простежуваність, фальсифікація – вони досить важливі та впливають на наш зовнішній імідж”, – вважає Олександр Лозовицький.

“Внутрішній ринок у нас перевантажений. Минулий рік був складний. І цьогоріч також непросто. Насьогодні ми бачимо, що в порівнянні з минулим роком експорт меду в нас збільшився в 1,5 рази, хоча це і сировина. Але цей експорт дає можливість розвиватися галузі вцілому.

Якщо ми подивимося статистику, яка була раніше, вона була досить сумна, оскільки фактично все бджільництво було “в тіні”.  

Мене і хвилює, і я не розумію, чому за більш, як 2 роки в Україні було оформлено лише 8 ліцензій на виробництво. Ніхто не хоче легально працювати”, – додав посадовець.

“Якщо “стати на полиці” – з маленького ти доростеш до великих продаж. Це не моє недопрацювання – я все зробив для того, щоб можна було дістати цю ліцензію. Не 2-3 роки, не 149 дозвільних документів – а в нормальний короткий термін. Що стосується дозволів держави: будь ласка – працюйте. Але я не розумію, чому ніхто не хоче “ставати на полиці”, – зазначив Олександр Лозовицький.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!