Українські фермери розробили унікальний метод збору слизу равликів для виробництва косметики

0 912

У Галіцинівскій громаді на Миколаївщині відома равликова ферма «Пан Равлик» почала виробляти косметику зі слизу равликів – муцину.

В 2020 році на равликову фермі виростили 50 тонн равликів для експорту в Європу. Однак зробити це не вдалося через карантинних обмежень. На фермі переорієнтувались і розробили власну методику виробництва муцина — зі слизу равликів. З муцину і виготовляють натуральну косметику.

«Основний напрям його реалізації — це були країни Південної Європи, але ковід вніс свої корективи. Під час локдаунів готельний, туристичний і ресторанний бізнес там були повністю закриті і не працювали», — розповідає Костянтин Пономаренко — співвласник равликової ферми.

Його дружина Ольга Пономаренко розповідає, що в країнах Євросоюзу споживають 300 тисяч тонн равликів Мюллер в рік. Європейські фермери вирощують 200 тисяч тонн. Тому був попит на равликів українських фермерів. Втративши ринок збуту, українські виробники змушені утилізувати равликів, тому що протягом року вони знаходяться в сплячому стані в холодильниках. А це енерговитратний процес.«Основне наше завдання була виростити равлика і в сплячому стані відправити її на експорт до Європи. Але зараз в Європі не всі ресторани працюють. Тому равликів вони, звичайно, закуповують менше. Тому ми адаптувалися до цієї ситуації», — розповіла Ольга Пономаренко.

За її словами, на підприємстві розробили власний унікальний метод збору равликового слизу — муцину, з якого почали виготовляти косметику. Орієнтувалися в розробках на китайський муцин, чистота якого складає 68%.

«Коли ми його здобули, профільтрували — відправили до Бельгії. І з Бельгії нам прийшов сертифікат якості, там було сказано, що муцин, який ми отримали, має чистоту 96%. Ми ще відправили до Ізраїлю наші зразки. Вони нам не прислали відповідь з параметрами. Але вони вже зараз ведуть переговори про замовлення ста кілограмів сухого муцину», — сказала Ольга Пономаренко.Костянтин Пономаренко розповів, що крім виробництва муцина на експорт, на підприємстві розробили лінію натуральної лікувальної косметики з муцину: крем-мило для вмивання, гель для душу і мило для рук. У планах – проводити шампуні, креми для обличчя та іншу продукцію.

«Ми витратили багато часу, щоб її розробити, отримати, і зараз у нас дуже добре виходить. Ми хочемо зайняти таку ланку і виробляти такий продукт, яким би пишалися всі українці», — сказав Костянтин Пономаренко.

За його словами, він розробив навчальну програму для фермерів з метою розвивати виробництво равликів на території громади та регіону.

«Хочемо зробити школу, щоб навчити місцевих фермерів Миколаївщини та Галіцінівщіни вирощувати равликів на своїх присадибних ділянках, паях, землях ОТГ і гарантовано не мати проблем зі збутом», — розповів Костянтин Пономаренко.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Суспільне

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!