Україна і надалі готова бути серед гарантів продовольчої безпеки світу – Сольський

0 135

До повномасштабного вторгнення рф соняшникова олія була найбільш експортованим українським продуктом. Частка української соняшникової олії на світовому ринку складала 31%. Через ускладнення логістичних шляхів та інших факторів війни експорт значно знизився, що вже відображається, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Зокрема, в Україні спостерігається тенденція до зменшення посівних площ, відповідно це спричинить скорочення виробництва олії, може спровокувати дефіцит і стрімке зростання ціни, що матиме глобальні наслідки для всього світу, пише SEEDS.

Про це зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час виступу на тематичній панелі «Задоволення світової потреби в соняшниковій олії» в рамках конференції G-20 щодо стійкого розвитку рослинних олій у світі.

«Зважаючи на поточні труднощі з транспортуванням соняшникової олії, Україна почала продавати й первинну сировину – насіння соняшнику. За час роботи зернового коридору було експортовано 0,5 млн тонн. Але в теперішніх обставинах ми отримуємо значно меншу експортну виручку, спостерігаємо зниження рівня внутрішньої переробки, усвідомлюємо, що витрати наших виробників суттєво зросли й виробництво стало економічно не вигідним», – говорить Сольський.

Попри всі обставини, Україна й надалі готова бути серед гарантів продовольчої безпеки світу та спроможна забезпечити не лише внутрішні потреби продовольства, а й потреби інших країн.

«Достеменно невідома подальша доля продовольчої безпеки світу. Подальша доля багатьох людей. Достеменно відомо лише те, що для окупантів загострення глобальної продовольчої кризи – це ще один спосіб дестабілізувати світ. Однак, об’єднавши наші зусилля разом з партнерами, ми здатні цього не допустити. Ми здатні зупинити екстрене зростання цін. І здатні зберегти найцінніше – життя людей», – зазначив міністр.

Читайте також: Спрощена логістика дозволить транспортувати зерно дешевше – Сольський

Українська сторона під конференції G-20 щодо стійкого розвитку рослинних олій у світі вчергове закликала усі країни рішуче засудити агресію рф на усіх рівнях, вимагати від росії припинити ігри з продовольством та повернутися до своїх зобов’язань. 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!