Українські домогосподарства зможуть заробляти на сонячній електроенергії   

0 2 937

Український парламент дозволив домогосподарствам продавати електроенергію, яку вони виробляють за допомогою сонячних панелей. Таким чином народні обранці збираються створити мережу «великої кількості об’єктів, що виробляють небагато електроенергії», пише SEEDS.

Про це повідомив Андрій Жупанин, народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

За його словами, ухвалений Радою законопроєкт №9011-д надасть домогосподарствам, малому, середньому бізнесу та великим підприємствам змогу розпоряджатися електроенергією, яку вони виробляють сонячними панелями, повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради України.

«Сьогодні в Україні діє понад 40 тисяч домогосподарств, які встановили собі сонячні панелі й можуть продавати вироблену електроенергію тільки за «зеленим тарифом», що діє до 2030 року. Ухвалений законопроєкт передбачає, що виробники електроенергії зможуть продавати її в мережу за ринковими цінами.

Крім того, документ дає відповідь на питання, що ж робитимуть виробники електроенергії, коли «зелений тариф» перестане діяти. Зрештою, виробники можуть ще до 2030-го року перейти на продаж електроенергії за ринковими цінами», – зазначив політик.

Він наголосив, що ухвалена норма має заохотити власників домогосподарств ставити сонячні панелі.

«Наша основна мета – це так звана енергетична децентралізація, коли ми відходимо від ідеї, що в державі є декілька великих об’єктів, які виробляють електроенергію. Ми переходимо до створення великої кількості об’єктів, що виробляють небагато електроенергії», – пояснив парламентарій.

Читайте також: Український стартап планує реалізувати в США власну модель використання безпілотних технологій в агро

За його словами, у документі також передбачена для домашніх домогосподарств можливість укрупнюватися.

«Велика компанія може стати агрегатором електроенергії, яку виробляють сотні домогосподарств, і продавати її не лише на ринку «на добу наперед», а й, наприклад, на ринку допоміжних послуг, де ціна на електроенергію ще вища.

Тобто агрегатор зможе заробити більше, а також зможе роздавати електроенергію тим домогосподарствам, від яких її отримує. Фактично ми сьогодні створюємо кілька нових напрямів бізнесу, яких поки немає в Україні. Вони запрацюють з підписанням ухваленого законопроєкту», – сказав народний депутат.

Андрій Жупанин також додав, що документом передбачено виконання низки умов, які ставить перед Україною державою ЄС, щоб синхронізувати роботу наших енергосистем.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!