Українські фермери отримають змогу долучитись до програми вуглецевого землеробства

0 94

У середу, 22 травня, о 10.00 за адресою: м. Київ, вул. Голосіївський проспект 87 (Парк – готель «ГОЛОСІЇВО» (внутрішній дворик) відбудеться прес-сніданок на тему: «Відновлювальне сільське господарство в Україні та сертифіковані вуглецеві кредити для агробізнесу», пише SEEDS. 


Організатори прес-сніданку: Інститут Геополітики та Стратегічного Управління, литовська компанія Heavy Finance за участі Європейського Інвестиційного Фонду (EIF) та українська компанія «Агсолко Україна» і ВС Груп.

Основні теми:

 • Чому вуглецеві кредити – це ефективний шлях до регенеративного сільського господарства;
 • Як отримати відшкодування щодо вуглецевих кредитів;
 • Які переваги сертифіковані вуглецеві кредити надають українським фермерам.Учасники прес-конференції:

 1. ЛАЙМОНАС НОРЕЙКА (Laimonas Noreika), генеральний директор і засновник Heavy Finance.
 2. ВІОЛЕТА ГЕВОРКЯН (Violeta Gevorkjan), керівник відділу стійкого розвитку Heavy Finance.
 3. АУРІМАС МАРТИШАУСКАС (Aurimas Martišauskas), керівник відділу стратегічного партнерства Heavy Finance.
 4. ВІТАЛІЙ СКОЦИК, президент Інституту геополітики та стратегічного Управління.
 5. ОЛЕНА КОНОНЕНКО, керівник проекту «Carbon Credit Ukraine».
 6. РОМАН ОСАДЧИЙ, генеральний директор компанії «Agsolco Ukraine».

РЕЄСТРАЦІЯ НА ПРЕС_СНІДАНОК: https://forms.gle/25hq3cfieaGY7dyWA .

*На журналістів та гостей прес-сніданку очікують кава, смаколики, харизматичні спікери і цікавий діалог!


Інформаційний фокус прес-сніданку:

Європейська кліматична компанія Heavy Finance залучила 300 000 гектарів сільськогосподарських угідь у західній та центральній частині України до участі у програмі вуглецевого землеробства з метою переходу на відновлювальне сільське господарство. Після того, як методи ведення сільського господарства на цій великій території будуть переведені на природні, стійкі та регенеративні методи, сільськогосподарські угіддя будуть сертифіковані для отримання вуглецевих кредитів на основі ґрунту.

Сільськогосподарські угіддя, розташовані в західних та центральних регіонах України, будуть перетворені на землі з відновлюваним землеробством, а потім сертифіковані як вуглецеві кредити на основі ґрунту.

 • Україна є житницею Європи, збираючи чи не найвищі врожаї пшениці у світі, але глибока оранка та погане управління ґрунтами призвели до того, що її сільськогосподарські угіддя перебувають у сильно деградованому стані.
 • Через поганий стан сільськогосподарських земель в Україні, перехід до відновлюваного сільського господарства має величезний потенціал поглинання вуглецю.
 • За попередніми оцінками, кількість вуглецю, що потенційно може накопичуватися в ґрунтах України, становить 757,7 млн тонн.

Територія площею 300 000 гектарів, що еквівалентно розміру 741 000 футбольних полів, була обрана через її потенціал поглинання вуглецю після переходу на відновлювальне землеробство. На цих землях дотепер вирощувалися і будуть вирощуватися далі різні сільськогосподарські культури, включаючи пшеницю, ячмінь і кукурудзу.


поле


Завдяки своїм чорноземним ґрунтам, Україна забезпечує одну з найвищих врожайностей пшениці у світі. Однак, глибокий обробіток ґрунту був популярною практикою управління ґрунтами в Україні протягом останніх 50 років, що сприяло надзвичайній деградації ґрунтів, погіршенню якості та глибини гумусового шару, а також окисленню органічного вуглецю.

Через деградацію земель у поєднанні з величезним потенціалом чорноземних ґрунтів, 757,7 мільйона тонн викидів CO2 можуть бути усунені, якщо застосувати відновлювальні практики на всій території країни. Це еквівалентно загальному річному обсягу викидів вуглецю в Німеччині.

Компанія Heavy Finance, яка працює з фермерами над сертифікацією кількості поглиненого вуглецю на їхніх землях та надає кредити фермерам та агробізнесу для переходу на відновлювальне сільське господарство, співпрацює з українською компанією VS Group та її програмою Carbon Credit Ukraine, щоб уможливити цей перехід на природоорієнтоване землеробство. Heavy Finance єдина компанія в Європі, яка проводить вимірювання вмісту вуглецю в ґрунті в польових умовах. Попередньо на липень заплановано відбір понад 3000 зразків в Україні. Наразі Heavy Finance планує згенерувати понад 1 мільйон верифікованих ґрунтових вуглецевих кредитів за методологією Verra VM0042 том 2 по всій Європі до кінця 2025 року.Heavy Finance вже залучила близько 250 000 гектарів сільськогосподарських угідь до відновлюваного сільського господарства по всій Європі, включаючи Болгарію, Латвію, Литву, Польщу та Португалію. Ця програма більш ніж удвічі збільшить площу, охоплену програмою Carbon Credit Ukraine від Heavy Finance.

Heavy Finance співпрацює з фермерами над застосуванням передових методів вимірювання вмісту вуглецю в ґрунті, таких як супутникові дані та лабораторні зразки, а також висновки міжнародних агрономів, щоб засвідчити кількість вуглецю, поглиненого їхніми землями. Вуглецеві кредити – це тонни викидів, що були вилучені з атмосфери, або яких вдалося уникнути, які компанії та країни купують для того, щоб зробити свій внесок у стратегію захисту клімату.

«Ми тактично обрали кілька ключових ринків з метою глибокого проникнення на них, прискореного завдяки локальним освітнім програмам та консультаціям відомих агрономів і ґрунтознавців.

Щоб покращити свій ґрунт та зберегти більше вуглецю, сільськогосподарські підприємці потребують розумної фінансової підтримки, яка включає лабораторний аналіз зразків ґрунту, ідеї та рекомендації щодо додавання нових відновлювальних методів ведення сільського господарства до існуючих», – пояснює Лаймонас Норейка, генеральний директор та засновник компанії Heavy Finance.

Це нове партнерство має на меті охопити 500 000 гектарів в Україні до кінця 2024 року.

«Цей проект входить до пакету спеціальної підтримки української аграрної галузі від міжнародних фінансових установ, які в першу чергу зацікавлені в розвитку малих та середніх фермерських господарств. Це унікальна можливість, коли позитивний вплив на покращення клімату планети робить фермерські господарства більш ефективними, не знижуючи їх продуктивності.

Для України в умовах воєнного часу проект дає важливий позитивний сигнал від міжнародної інвестиційної спільноти та світових кліматичних організацій. Попереду ще більше, і ми в нашому інституті багато працюємо над новими ініціативами», – переконаний Віталій Скоцик, президент Інституту геополітики та стратегічного Управління.

«Це чудова можливість для українських фермерів взяти участь у програмі вуглецевого землеробства. Багато аграріїв вже почали свій шлях до відновлюваного сільського господарства, тож це чудова можливість визнати їхній внесок у зміну клімату та прискорити подальше впровадження практики сталого землеробства», – прокоментувала Олена Кононенко, керівник проекту Carbon Credit Ukraine.

Після того, як базовий рівень вмісту вуглецю в ґрунті буде виміряно в лабораторіях, з використанням супутникових даних, компанії очікують на першу видачу кредиту в третьому кварталі 2025 року.

Нещодавно Heavy Finance оголосив про залучення кредитного капіталу на суму 50 мільйонів євро від Європейського інвестиційного фонду (ЄІФ) із зобов’язанням виділити 20 мільйонів євро для сприяння переходу європейських фермерів на відновлювальні методи.


Довідково

Heavy Finance є провідною компанією, що займається кліматичними технологіями, яка дозволяє власникам ферм отримувати кредити на викиди вуглецю, застосовуючи регенеративні сільськогосподарські методи на своїх ґрунтах.  

Carbon Credit Ukraine (CCU) – це унікальний проект зі зв’язування вуглецю, розроблений за методологією Verra та зосереджений виключно на українських фермерах. Проект, присвячений Україні, створить додаткову цінність для світової кліматичної ініціативи, сприяючи відновлювальному землеробству та надаючи фермерам додатковий дохід у важкі воєнні та повоєнні часи.

З базовим шаром вмісту вуглецю в ґрунті, виміряним у лабораторіях разом із використанням супутникових даних, компанії очікують першу видачу кредиту в третьому кварталі 2025 року.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!