Фермер із Сумщини створив та запатентував циліндричний безрамковий вулик для бджіл

0 245

Фермер Микола Мірошніченко із Тростянця, що на Сумщині, запатентував власну модель вулика в Українському національному офісі інтелектуальної власності та інновацій, пише SEEDS.

Своєму винаходу він дав назву “Половецький вулик”. Основна відмінність моделі – в ньому немає рамок.

Читайте також: Кабмін на місяць продовжив дію відстрочок від мобілізації

Винахідник розповів, що має сховище на півтори тисячі бджолосімей і медогонку на 120 рамок, та вирішив переходити на нову модель господарства. У новій циліндричній моделі вулика можна у міру заповнення сот один за одним знімати сектори вулика. Таким чином принципово спростивши виробництво меду.

«Ми перемістили бджіл в природу. Надали їм абсолютно природні умови. Як вони жили і строїлося мільйони років до того, як пересадили бджіл на рамку», – розповів Микола Мірошніченко Суспільному.

Донька винахідника Анастасія Осьонова, каже, підтримала ініціативу батька: «Це щось нове і в ці складні часи, думаю, дуже важливо щось створювати і розробляти нове. Потрібно читати дуже багато інформації, щоб створити дійсно щось нове і корисне».На презентацію нового вулика зібрались бджолярі з Охтирки, Тростянця та Великої Писарівки. Загалом, близько двох десятків пасічників.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!