Українські громади стали більше заробляти на обігу та використанні сільгоспземель

0 61

Обсяг ринку земель у лютому 2024 року був найбільшим від початку повномасштабної війни та на 50% вищим, ніж у січні. Також збільшилися і надходження до бюджетів громад від обігу та використання сільгоспземель – на понад 21% за останній рік, пише SEEDS

Про це йдеться у новому аналітичному огляді, підготовленому KSE Агроцентр за підтримки Програми USAID АГРО. 

“Примітно, що для половини транзакцій за участю фізосіб ціна продажу сільгоспземель не перевищувала НГО більше, ніж на 0,9%. Водночас для угод, укладених юрособами, у 50% випадків ціна перевищувала НГО більше, ніж на 50%.

Така розбіжність може свідчити або про те, що юрособи готові платити вищу ціну за землю, або що вони більш мотивовані відображати реальну ціну угоди в офіційних документах, замість зазначення мінімально допустимої ціни з доплатою різниці в готівковій формі”, – зауважує експерт KSE Агроцентр, дослідник проєкту “Земля незламності” Роман Нейтер.

Всього у лютому було укладено 9,6 тис. угод купівлі-продажу земель сукупним обсягом 22,0 тис. га. Лідери –  Полтавська (3,7 тис. га), Дніпропетровська (2,7 тис. га) та Кіровоградська (2,0 тис. га) області.

Минулого місяця юридичні особи придбали 1,2 тис. ділянок сільгосппризначення сукупною площею 3,5 тис. га. Найбільшу площу земель з початку цього року придбав агробізнес Полтавської області. До трійки регіонів-лідерів за активністю юросіб входять прифронтові Сумська (10%) та Харківська (7%) області.

Читайте також: Кожен сам собі хазяїн: чому всесвітня кооперація забуксувала на ягідних плантаціях України

Обсяги продажу прав оренди комунальних земель на Prozorro.Продажі знижуються з початку 2024 року після піку торгів у грудні 2023 року. У лютому відбулось 327 торгів сукупною площею 2,5 тис. га, що на 27,6% та 38,0% відповідно менше від аналогічних показників січня.


За оперативними даними порталу OpenBudget, у січні 2024 року завдяки обігу та використанню сільгоспземель до бюджетів громад було сплачено 3,3 млрд грн, що на майже 564 млн грн або 21% більше ніж у січні 2023 року.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!