В Італії запрацювала програма усиновлення кіз

0 47

Ріккардо Гулло, мер італійського острова Алікуді, що на Еоловому архіпелазі Сицилії, придумав, як розв’язати проблему з дикими козами, популяція яких на крихітному островцеві виросла до 600 голів, що в шість разів перевищувало кількість місцевих жителів. Він представив програму “усиновлення кіз”,  пише SEEDS

Він заявив, що будь-хто, хто надішле запит місцевому уряду електронною поштою і заплатить “гербовий збір” у розмірі 16 євро, може взяти стільки кіз, скільки забажає, за умови, що вони вивезуть їх з острова протягом 15 днів з моменту отримання дозволу.

“Будь-хто може зробити запит на козу, це не обов’язково має бути фермер, і немає жодних обмежень щодо кількості”, — запропонував чиновник.

За його словами, схема наразі доступна до 10 квітня, але він продовжить термін доти, доки поголів’я кіз не знизиться до більш керованої кількості пише The Guardian.

“Відтоді, як ми вперше оголосили про це, ми отримали листи від десятків людей, зокрема від фермера із сусіднього острова Вулкано, який виробляє козячий сир”, — сказав Гулло.Мер додав, що адміністрація острова не цікавитиметься, з якими намірами люди беруть кіз, але все ж таки висловив сподівання, що громадяни будуть приручати їх і одомашнювати, а не пускатимуть на м’ясо.

Читайте також: Кожен сам собі хазяїн: чому всесвітня кооперація забуксувала на ягідних плантаціях України

Невелике стадо кіз з’явилося в Алікуді років 20 тому, коли хтось із місцевих мешканців привіз тварин з метою розводити їх. Зрештою щось пішло не так, і парнокопитні опинилися на волі, де почали безконтрольно розмножуватися і з часом здичавіли.

Якщо спочатку кози вважалися визначною пам’яткою острова, то “демографічний бум” призвів до того, що тварини вийшли за межі свого звичайного місця існування і вторглися в сади і будинки місцевих жителів. Вони їли все, що могли знайти в громадських парках, приватних садах і живих огорожах, і намагалися дертися по кам’яних стінах, які зазвичай не піддаються їхній вазі.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!