Українські теплиці почали опалювати соломою

1 450

Енергетична криза й подорожчання газу призвело до того, що частина українських тепличних господарств тимчасово, або повністю, припинили роботу. Великі господарства шукають альтернативні шляхи розв’язання проблеми. Наприклад, на Уманському тепличному комбінаті збудували котельню, що працюватиме на соломі, повідомляє SEEDS.

Це не єдиний альтернативний спосіб опалення, який застосовують на підприємстві.

“Щоб попри кризу на ринку енергоресурсів ми могли якісно працювати далі, а наші споживачі отримувати свіжі та корисні овочі ТМ “ГОРДІЙ”, ми продовжуємо працювати над енергоощадними технологіями. Наш власний енергетичний комплекс вже має різні варіанти альтернативного опалення. Так, наразі обігріваємо теплиці щепою, маємо ще котельню, що працює на пелетах, електродну котельню”, – повідомляють в Уманському тепличному комбінаті.

Щодня з комбінату до українських супермаркетів надходить по 2 вантажівки овочів.

“Загалом за 2021 рік ми відправили у вітчизняні мережі 13 812 тонн овочів: томатів – 7921 тонн; огірків – 5 891 тонна. У загальній структурі продажів поставки в українські супермаркети складають 75%, решту продукції ми експортуємо”, – повідомляє підприємство.

Уманський тепличний комбінат працює з 1974 року. Теплиці тут фунціюють протягом усього року – літнього та зимового сезону.

У сезоні 2020-2021 підприємство висадило 845 900 рослин. Із них: розсади огірків – 306 000 рослин, томатів – 539 900 рослин. Усю розсаду на підприємстві вирощують у спеціальному розсадному відділенні, яке тут називають “зелений цех”. Його площа – 3 гектари.

Комбінат планує розширювати асортимент. Наразі, крім томатів та огірків, тут почали вирощувати суницю садову, салати. Крім того, компанія має окремий проєкт – черешневий сад.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. алекс пише

    отапливать теплицы можно б/у авто шинами дешево,в больших масштабах главное фильтра хорошие поставить

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!