Українські винахідники презентували косарки для саперів

0 1 374

Одразу дев’ять українських команд розробників презентували свої винаходи, які допоможуть саперам скошувати густу траву на ділянках, що потребують розмінування, пише SEEDS.

Презентація відбулась в рамках першого етапу хакатону «Безпечне поле», проведеного за ініціативи Міністерства економіки України спільно із Київською школою економіки, йдеться у повідомленні Мінекономіки.

Читайте також: Розорювання схилів України: як запобігти деградації ґрунтів

«Головний запит до розробників – створити роботизовані косарки, які зможуть ефективно скошувати рослинність і при цьому мають бути недорогі у виробництві, щоб у разі підриву такі машини можна було швидко замінити.

На полі зі скошеною травою нижчий рівень небезпеки для сапера, адже йому легше виявити вибухонебезпечні предмети. А це, своєю чергою, суттєво прискорює процес розмінування», – зазначив начальник Управління з питань гуманітарного розмінування Дмитро Паньшин.

Девʼять команд презентували різні продукти для скошування рослинності: від мультиплатформ до роботизованих тракторів. Ціновий діапазон таких виробів – від $5,5 до $19,5 тисяч доларів за одиницю. Окремі розробники мають спроможність виготовляти від 30 до 100 косарок в місяць.

Учасники хакатону отримали оцінки та зауваження з боку журі, до складу якого входили зокрема військові, які безпосередньо займаються розмінуванням. Після доопрацювання прототипи випробують в польових умовах.

За підсумками випробувань та проходження сертифікації, машини можуть бути закуплені для потреб саперів як державних структур, так і приватних операторів протимінної діяльності.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!