Українськими селекціонерами презентовано новий сорт картоплі з врожайністю до 80 т/га

1 1 305

Науковці Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України презентували новий високоврожайний сорт картоплі “Містерія”. Про це повідомляє пресслужба НААН.

“Директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига презентував новий сорт картоплі “Містерія”, який нещодавно потрапив до державного реєстру. Сорт приємний на смак і дає високий врожай”, – йдеться у повідомленні.

Фурдига розповів, що нова картопля має фіолетове забарвлення шкірки та жовту м’якоть. Її врожайність складає 80 тонн/га, вміст крохмалю 15,5-16%, а споживчі якості оцінюються у 8,4 бала. На відміну від інших сортів, які мають період фізіологічного спокою 40 днів, у “Містерії” цей показник складає 80 днів.

“Цей сорт із року в рік дає сталі високі врожаї. Картопля здатна вирощуватися як у піщаних, так і глинистих ґрунтах, ідеально підходить на двоурожайну культуру. Окрім того, сорт дуже смачний”, – підсумував Фурдига.

Як раніше повідомляв SEEDS, компанія Kaufland разом з селекційним гігантом Europlant Plant Breeding вивели сорт “Linella”, в якому показники вмісту вуглеводів на 30% нижчі, ніж в середньому в інших сортах.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Людмила пише

    Прикро, але на картинці топінамбур… Новий сорт Містерія має синювато-фіолетову шкірочку

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!