Унікальні технічні коноплі використовують у виробництві бронежилетів та пороху

Українські вчені презентували новий сорт!

0 304

Науковці Національної академії аграрних наук України презентували новий сорт посівних технічних конопель “Софія”. Цей сорт універсальний у використанні як волокон, так і насіння, інформує пресслужба НААН, передає SEEDS.

Фахівці Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України акцентували на розвитку коноплярства в умовах війни та відбудови держави, особливо використання коноплепродукції для військових.

Зазначається, що технічні коноплі використовують у виробництві пороху, який не має аналогів у світі.

Крім того, це високоякісна сировина для канатів і парашутів. Конопляні волокна ні в чому не поступаються синтетичному кевлару, з якого виготовляють бронежилети. Також плити з конопель витримують постріли з бронебійних патронів, водночас вони легші за кевларові.

“А ще коноплі – це тканина для пошиття натурального військового одягу, що дихає і практично “вічно живе”, спідньої білизни, яка відмінно себе зарекомендувала в екстремальних умовах, коли відсутні будь-які засоби гігієни. Окрім того, коноплі – це прекрасний екоматеріал для будівництва та утеплення будівель”, – розповіли у НААН.

Верховна Рада у липні 2021 року повернула на доопрацювання законопроєкт №5596 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання обігу конопель у медичних цілях, науковій та науково-технічній діяльності”.Клінічні дослідження показали, що коноплі ефективні у лікуванні понад 50 патологічних станів, йшлося у першій редакції документа.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!