Уряд відклав вирішення земельного питання в Україні щонайменше на рік

0 448

Кабінет Міністрів України має намір передати на розгляд парламенту законопроект щодо запуску ринку землі не раніше 2020 року.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства аграрної політики та продовольства.

Згідно прийнятого у грудні минулого року закону про продовження мораторію на продаж землі ще на один рік – до 2020 року Уряду доручили до 1 березня 2019 року розробити і внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Як повідомили в Мінагрополітики, міжвідомча робоча група, до якої увійшли представники міністерства, Держгеокадастру, народні депутати, експерти, представники бізнесу, вчені, розробила основу законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення понад рік тому, однак зараз нема умов для внесення документу у парламент.

«Законопроект буде передано на розгляд до парламенту тоді, коли і Верховна Рада, і суспільство, будуть готові прийняти відповідне рішення. Найімовірніше, вікно можливостей для зняття мораторію відкриється в перший рік роботи Верховної Ради нового скликання», – відзначили у міністерстві.

У Мінагрополітики зазначили, що станом на сьогодні, в період передвиборчих змагань, «ймовірність прийняття соціально-чутливих законопроектів, таких як законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, дорівнює нулю».

«Тому передавати навіть найбільш зважений – який збалансовує інтереси усіх учасників земельних відносин – законопроект до парламенту, де немає політичної волі для його прийняття, – це знищити результати багаторічної роботи», – зазначили у міністерстві.

У той же час у Мінагрополітики розповіли, що основні положення підготовленого Урядом законопроекту передбачають такі пункти: право на купівлю землі мають виключно громадяни України, вводиться ліміт до 200 га в одні руки, передбачено низку антиспекулятивних механізмів та запобіжників від перепродажу ділянок.

«Модель ринку відображає бачення Уряду: ринок землі в інтересах українських фермерів та формування середнього класу у сільській місцевості. Передбачається створення спеціального державного агентства, щоб дрібні фермери – головні покупці – мали доступ до дешевих кредитних ресурсів та усі умови для купівлі землі», – зазначили в Уряді.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!