В Чорному морі триває неконтрольований наступ підводних агресорів у мушлях

0 1 501

У зв’язку з воєнними діями Чорне море закрите майже два роки, що сприяє неконтрольованому зростанню популяції рапани. В подальшому, за оцінками деяких вчених, це може спричинити небезпеку для екосистеми всього моря, пише SEEDS.

Усім відомий молюск рапана є вселенцем у Чорному морі. У розпріснених водах Північно-Західної частини Чорного моря до 90-х років ХХ століття цей вид тварин тут майже не зустрічався.

Читайте також: Міндовкілля погодило нові ліміти та норми відстрілу мисливських тварин

Однак останні 25 років цього хижака можна зустріти навіть на акваторіях, які прилягають до гирл Дністра та Дунаю. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу.

«За типом харчування рапана належить до всеїдних хижаків. Окрім молюсків-фільтраторів рапана нападає навіть на крабів. Рапана себе комфортно почуває у Чорному морі, оскільки не має природних ворогів та є трофічним «глухим кутом». Її чисельність контролюється її харчовими об’єктами та промисловою діяльністю людини», – йдеться у дописі.

Науковці вважають, що зникнення мідійних банок (масових скупчень в прибережних зонах) після розселення рапани спричинило різке скорочення здатності моря до самоочищення, і відповідно, посилилася евтрофікація (збагачення водойм біогенними елементами, що супроводжується знищенням продуктивності) та частота явищ задухи.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!