Міндовкілля погодило нові ліміти та норми відстрілу мисливських тварин

3 9 626

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України встановило ліміти використання диких парнокопитних і норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, пише SEEDS.

Подання лімітів відбулося ще навесні цього року. І тільки в листопаді питання зрушилося, коли більша частина мисливського сезону минула. Але, не зважаючи на довгі місяці очікування – це позитивна новина, вважають фахівці Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР).

«Чисельність хижаків, зокрема здичавілих собак та лисиць, збільшується, як і погіршується епізоотична ситуація в країні.

Україна впродовж останніх двох років стрімко перетворюється на епіцентр поширення смертоносних інфекцій: сказу, африканської чуми свиней (АЧС), лептоспірозу та інших зоонозів, що підривають епізоотичне, продовольче, екологічне, економічне та загально безпекове благополуччя країни.

Збільшення нерегульованої чисельності мисливських тварин вже призвело до зростання випадків сказу із відповідними наслідками для населення про що свідчать чисельні звернення громадян до органів влади про напади скажених хижаків. Ситуація зі сказом вже набуває загрозливого стану для людей», – кажуть в УТМР.

Читайте також: Низькі ціни на яблука змушують фермерів Чернігівщини викидати врожай на смітник

Товариство переконане, що відкриття полювання забезпечить збереження мисливської галузі та державного мисливського фонду, надасть можливість користувачам мисливських угідь виконувати свої зобов’язання у відповідності до законодавства України та забезпечить стабільність епізоотичної ситуації та зменшить соціальну напругу серед населення.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
3 Comments
  1. Світлана пише

    Засиділась наша номенклатура. Хотілось би побачити де би вони були, щоб олень міг стріляти з автомата. В Авдіївку йдіть і ліміт робіть там, сируни…

  2. Романн пише

    На схід збоченців бо інакше не назвеш тих хто вбиває заради розваги.Це не мисливці це мерзота.

  3. Валерій пише

    Заради розваги??? В мене в господарстві лис видавив близько 50 качок, погризлися з двома собаками, яких прийшлося приспати через сказ, а зараз прийди до моїх дітей і поясни де їх улюбленці. Все в природі повинно мати рівновагу, і мисливські господарства цю рівновагу стримували. Я не “сторонник” тупого відстрілу диких тварин, але ж всьому є межа.

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!