В Дунаї з’явилась рідкісна риба, якої тут не бачили останні п’ять років

0 178

Вперше за останні п’ять років у Дунаї зафіксували появу молоді руського осетра від цьогорічного природного нересту. Також в результаті наукових ловів відмічався і скат білуги, пише SEEDS.

Про це на офіційній сторінці у Фейсбук повідомляє Одеський рибоохоронний патруль.

«Серед тієї смути, яка спостерігається останнім часом навколо водних біоресурсів Одещини, це дійсно радісна новина. Вважаю, що відновлення популяції осетрових у Дунаї – результат багаторічної співпраці ГС «Всесвітній фонд природи WWW України», Дунайського біосферного заповідника, ДП «ОдЦ ПівденНІРО», Інституту морської біології НАН України та Одеського рибоохоронного патруля.

Саме зараз ми спостерігаємо плоди втілення програми «Осетрова варта», яка проходила в місті Вилково в рамках проекту LIFE зі збереження осетрових риб «Життя Дунайським осетровим», що проводилась ГС «Всесвітній фонд природи WWW України». Сподіваюсь, що в майбутньому нам вдасться відновити популяцію осетрових», – розповів начальник Управління Держрибагентства у Одеській області Вячеслав Грибенко.

Читайте також: Після знищення Каховської ГЕС на підтоплених територіях загине значна частина лісів  

Як роз’яснили фахівці, за результатами даної програми було заборонено неспеціалізований промисел у передгирловому просторі річки Дунай ставними сітками з вічком вище ніж 45 мм на площі 25,2 тис. га.

Також заборонено використання нитки полотна і поріжі у частикових плавних сітках товщиною більше ніж 1,2 мм. Розмір вічка у оселедцевих сітках було збільшено з 28 мм до 32 мм. Додатково заборонено вилов водних біоресурсів у грилі Пряме, через яке іде скат половини молоді осетрових.


Риби сімейства осетрових (білуга, севрюга, осетр руський тощо), занесені до Червоної книги України як зникаючий вид.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!