В Україні для захисту лохини зареєстровано єдиний препарат

0 703

У галузі вирощування ягід в Україні зареєстрований тільки один препарат, і то на чорницю. Про це повідомила президент асоціації “Ягідництво України” Ірина Кухтіна, інформує Держпродспоживслужба.

“На ягоди, як і на багато інших малих культур, список офіційно зареєстрованої хімії (ЗЗР та добрив) дуже малий. Результат цього — неконтрольований обіг і внесення хімії із загрозою для здоров’я”, — зазначає Ірина Кухтіна.

За її словами, хімічні компанії не зацікавлені витрачати кошти на реєстрацію нішевих препаратів, оскільки вона коштує стільки ж, як і для головних культур.

“Ми працюємо над цим питанням вже рік, порівнювали законодавство, збирали історії виробників, зустрічалися з великими хімічними компаніями. Але одна справа, коли на публічних зустрічах вони згодні, а за особистих переговорів відзначають, що на реєстрацію малих культур немає бюджету. Адже повторна реєстрація в Україні коштує близько €20-30 тис., а в Польщі, наприклад, — €3-5 тис.”, — говорить Кухтіна.

Водночас голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа вважає, що потрібно спростити реєстрацію для таких препаратів. Тому що в кінцевому результаті страждає виробник, у якого вкрай обмежений вибір зареєстрованих препаратів.

SEEDS.org.ua за інформацією Аgroportal

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!