В Україні запровадять загальнонаціональну програму контролю сирого молока

1 984

Пілотний проєкт із запровадження програми контролю сирого молока буде масштабовано на національному рівні. Про це розповіла голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, повідомляє сайт відомства.

«Ми дуже зацікавленні у впровадженні пілотного проєкту у всіх областях України та запевняємо, що зробимо все можливе для його ефективної реалізації», – зазначила Магалецька під час вебінару, організованого в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України»..

Вона зауважила, що до пілотного проєкту «Програма контролю сирого молока», який проводиться у Харківській, Вінницькій, Миколаївській та Полтавській областях, зараз готові долучитися ще шість областей: Хмельницька, Донецька, Дніпропетровська, Київська, Волинська та Сумська.

За словами Магалецької, розширення проєкту на всю країну дозволить застосовувати всюди єдині стандарти.

У межах проєкту розроблений «Молочний модуль» – програмне забезпечення для автоматичного збору результатів досліджень, підрахунку середнього геометричного значення для показників рівня загального бактеріального забруднення (ЗБЗ) та кількості соматичних клітин (КСК).

«Ми хочемо, щоб «Молочний модуль» був легкий у користуванні та відповідав усім очікуванням зацікавлених сторін. Співпраця із регіональними виробниками, фермерами та фахівцями Держпродспоживслужби допоможе зрозуміти, які зміни необхідно внести для ефективної роботи «Молочного модуля», – наголосила очільниця відомства.

Швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» фінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO), із залученням приватного сектору України.

Програма впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), швейцарською консалтинговою компанією, яка працює у напрямку безпеки харчових продуктів від здорових тварин.

Програма розпочала діяльність у серпні 2019 року та діятиме до червня 2023 року.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Прохожий пише

    Скорее бы хоть что-то сделали, качество молока вообще никакое, невозможно пить. Куда бы ни поехал за границу – повсюду прекрасное молоко, даже у северных соседей. Украинское молоко – подкрашенная вода низкого качества, часто ещё и вонючая, причём это повсеместно

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!