В Україні зростають площі під мікрозрошенням  

0 773

Мікрозрошення в Україні має дедалі більше розповсюдження. Про це розповів президент НААН, академік Ярослав Гадзало.

За його словами, зростання площ під мікрозрошенням з 2,5 тис. га у 1992 до 18 тис. га у 2007-му і до 70 тис. га сьогодні відбулося в тому числі завдяки науковим розробкам і досягненням вітчизняних науковців.

“За результатами досліджень науковцями було розроблено нові положення методики проведення і закладання польових дослідів з урахуванням специфіки локальних способів зрошення, математичні моделі вологоперенесення за різних умов водоподачі та закономірності формування зон зволоження ґрунтів, виявлено закономірності формування режимів зрошення і процесів водоспоживання рослин, моделі “вода-урожай”, закономірності ґрунтових процесів залежно від якості поливної води і систем удобрення”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, вітчизняними науковцями розроблено технології мікрозрошення сільськогосподарських культур, у тому числі  кукурудзи, сої, буряка цукрового, рису, арахіса, лікарських культур; норми водопотреби, інформаційно-дорадча система (ІДС) з планування та управління режимами краплинного зрошення, рекомендації з управління ґрунтовими режимами, удосконалені методи діагностування строків поливу, ряд технічних засобів систем мікрозрошення.

На думку вчених, недостатній рівень використання наявного агроресурсного потенціалу обмежується сьогодні низьким рівнем природного вологозабезпечення на більш ніж 2/3 території України, яке постійно погіршується через зростання посушливості клімату.

В результаті чого, не лише в умовах Степу, а також на більшій частині Лісостепу і навіть Полісся ефективне землеробство без зрошення стало практично неможливим.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією прес-служби НААН

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!