В Україні буде менше яблук: виробництво скоротиться на 10%

0 530

Через напад росії на Україну аграрний бізнес зазнав суттєвих втрат. Постраждали, зокрема, й садівники. Якщо говорити конкретно про виробництво яблук, то через окупацію та бойові дії, як мінімум із 5% садів цього року неможливо зібрати врожай. З іншого боку, близько 5 млн. громадян України були змушені залишити країну, що призвело до зменшення споживання, пише SEEDS.

Яким буде сезон 2022/2023 для українських виробників яблук розповів Євген Кузін, керівник аналітичного спрямування проекту «Апк-Інформ: овочі та фрукти», під час онлайн-зустрічі представників бізнесу та галузевих експертів «Яблучні прогнози 2022». Організатор заходу – платформа EastFruit за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).«Ситуація на ринку яблук, як на українському, так і на глобальному, цього року обіцяє бути неоднозначною та складно прогнозованою. ‎Впливають на ринок світові політичні кризи, які іноді переростають у війни, світова логістична криза, посуха»‎, — зазначає аналітик.

«З чим Україна входить у нинішній сезон? По-перше, через бойові дії — мінус 5% площ садів. Це не дуже високий показник, але це лише прямий ефект. Тим не менш, війна впливає і на культуру споживання, і на умови для вирощування та торгівлі яблуками. Так, наприклад, через міграцію за короткий проміжок часу ринок втратив від 3 до 5 млн. споживачів. Мало того, що в Україні скоротилася кількість споживачів, скорочуються і середні показники споживання фруктів на душу населення», — каже Євген Кузін.«Що стосується змін торгових умов, то наприкінці лютого і в березні стався практично колапс торгівлі і зовнішньої, і внутрішньої. Україна водночас втратила доступ до морської логістики для яблук і змушена була оперативно шукати якісь обхідні шляхи для постачання на пріоритетні регіони — Близький схід та в Південно-Східну Азію. Також ракетні удари по паливній інфраструктурі зробили пальне практично недоступним. Удари по торговій інфраструктурі також змінили підходи мереж», — зазначає керівник аналітичного напряму проекту «Апк-Інформ: овочі та фрукти».

Крім того, на ринок України вплинули невоєнні чинники.
«Внаслідок усіх цих факторів, за рік середня ціна на яблуко у гривнях практично не змінилася, а в доларах навіть знизилася через девальвацію національної валюти», — каже Євген Кузін.

Згідно з попередніми результатами аналізу, проведеного проектом «АПК-Інформ: овочі та фрукти», цього року виробництво яблук в Україні скоротиться на 10%, порівняно з результатами 2021 року, та на 3%, порівняно із середніми обсягами виробництва за попередні п’ять років. Також через погодні та виробничі умови цього року якість яблука буде нижчою, ніж у попередніх сезонах.

На внутрішньому ринку виробники боротимуться за покупця через зниження ціни. А ось імпортні фрукти подорожчають.

Згідно з прогнозами аналітиків «АПК-Інформ: овочі та фрукти», імпорт яблука в Україну цього року залишиться мінімальним через девальвацію та проблеми з постачанням української продукції за кордон. Експорт же знизиться через складну логістику, менші обсяги яблука високої якості та зміни кон’юнктури світового ринку.SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!