Громадський город створили у Одесі: як це працює?

0 219

Чи знали ви, що за символічну плату у середмісті Одеси можна орендувати собі город? Міські грядки популярні серед одеситів, і хоча площа такої ділянки достатньо обмежена, усі охочі можуть виростити собі овочі чи зелень, навіть не виїжджаючи за місто, пише SEEDS.

Проєкт має назву “Громадський город”, а його ініціатори – команда Зеленого театру Одеси. Утім для жителів міста це вже не новини – уперше овочі тут посадили ще п’ять років тому.“Старі лавки амфітеатру перетворили у високі грядки і вирішили дати можливість будь-кому за символічну місячну плату орендувати двометрову грядку для всього, що росте й уживається разом. У різні роки простір притягував від 20 до 40 учасників-городників. Завдяки ним проростали і всі можливі види городини, зелені та прянощів, і навіть гарбузові грядки. Окрім того, на локації проводили освітні заходи для дітей і дорослих про свідоме споживання та міське городництво.

З часом сформувалася жива і дружня спільнота, де всі допомагають один одному, обмінюються насінням і саджанцями, влаштовують спільні обіди з вирощених власноруч продуктів, домовляються про полив грядок один одного”, – розповіла кураторка проєкту Віра Рябущенко.І хоча на час війни робота проєкту була призупинена, його організатори планують відновити “Громадський город” у Одесі.

Тим же, хто хоче створити такий город у своєму місті, допомогу пропонує проєкт “Сади Перемоги”. Якщо ви маєте ідеї по організації городів/садів у своєму місті, заповніть до 19 серпня можете заповнити анкету та взяти участь у конкурсі: https://forms.gle/C7XuQeNGYUNkbgdn8

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!