В Україні спростили роботу крафтових виробників та дрібних ремісників

0 355

Ухвалений Верховною Радою у другому читанні законопроєкт №8290 особливо важливий для тих сільгоспвиробників, які займаються тваринництвом та виготовлення продуктів харчування, пише SEEDS.

Документ передбачає низку спрощень, водночас посилення контролю забезпечить підвищення якості продуктів. Про це розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук, повідомив офіційний вебпортал парламенту України.

«Малим виробникам продуктів харчування, крафтовим виробникам, не потрібно буде виробляти додаткові реєстрації та дозволи, достатньо буде просто зареєструвати свої потужності.

Водночас держава збільшуватиме контроль за відстежуваністю продуктів харчування: як вирощується продукція, як переміщується, з чого виготовляється. Такий контроль дозволить споживачам підтверджувати гарантію якості», – зазначив політик.

Читайте також: Господар з Чернігівщини вирощує цукрову кукурудзу і переконує, що на цьому можна непогано заробляти

За його словами, ухвалений законопроєкт передбачає і зміни в маркуванні, зокрема, чітко визначатимуться веганські продукти.

«Також нам для тваринницького комплексу дуже не вистачає сучасних добавок для кормів, і коли завозяться іноземні, що використовуються у Швеції, Данії, Чехії, Німеччині, тут завжди була бюрократія, додаткові реєстрації. Тепер це все скасовується, спрощується, адже якщо в європейських країнах продукт використовується, то й ми можемо це використовувати», – сказав парламентарій.

Він додав, що документ визначає і такий рід діяльності як «реміснича».

«Це стосується найменших виробників, сімейних виробників різних продуктів харчування. Це важливий момент, адже під цей вид діяльності можна залучати донорів, фінансову підтримку, щоб сімейний бізнес розвивався на селі, а це буде зміцнюватиме й саме село», – підсумував народний депутат.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!