В Україні вироблятимуть унікальні чорні чіпси з вітчизняної картоплі

0 606

Фахівці Інституту картоплярства НААН України створили чимало дивовижних сортів картоплі. Зокрема сорт картоплі «Солоха», яка має фіолетове забарвлення. Незабаром з цієї вітчизняної картоплі вироблятимуть незвичайні чорні чіпси, пише SEEDS.

Про це розповів директор Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України Микола Фурдига, повідомляє Національна академія аграрних наук України.

Читайте також: В Європі у 10 разів зріс попит на українське насіння амаранту і амарантову олію

За словами Миколи Фурдиги, вітчизняна наука є досить конкурентною та спроможною видавати цікаві наукові розробки, які користуватимуться попитом не лише у населення, а й серед професійних виробників.

“Фахівці Інституту випробовують сорти на придатність до переробки, зокрема на чіпси. Наш сорт “Солоха” вже пройшов технологічні випробування, і компанія “Чіпси Люкс” зацікавилася ним, щоб через два роки почати виробляти чорні чіпси.

Ця практика є поширеною в Іспанії, Кореї, Сполучених Штатах Америки. Ми будемо першими в Україні, що їх вироблять з української картоплі”, – підсумував Микола Фурдига.


«Солоха» – перший український сорт з фіолетовим кольором шкірки і інтенсивно-синім (фіолетовим) кольором м’якоті. Цей сорт стійкий до багатьох захворювань картоплі, врожайність такого сорту 30-35 т\га.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!