В Україні вирощують найшвидше дерево у світі

0 986

Через подорожчання традиційних енергоресурсів (газу, вугілля, нафти) та їх вплив на довкілля і клімат, бізнес поступово переходить на альтернативні джерела енергії. Одне з таких джерел – деревина, утім цей ресурс відновлюється довго, адже, щоб виростити ліс потрібно 50 років. Тим не менше, є альтернатива. Це павловнія – дерево, яке найшвидше зростає, повідомляє SEEDS.

Павловнію ще називають адамовим деревом. Усього за шість років рослина стає повноцінним деревом висотою до 16 метрів. Виготовляють з неї не лише пелети чи дрова, а й меблі та багато іншого.

“За 6 років дерево виростає до 16 метрів у висоту і до 30 см в діаметрі стовбура. Ділову деревину павловнії використовують для виробництва пиломатеріалів, паркету, меблів, музичних інструментів та інших виробів, зберігаючи інші дерева, термін відтворення яких становить від 50 років і більше. Сучасні тенденції розвитку світової деревообробної промисловості підтверджують постійне зростання попиту на якісну ділову деревину. Ринок збуту для виробників деревини з павловнії гарантований”, – зазначають в Українському проекті бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Вирощують плантації павловнії і в Україні. Перші вже заклали на Одещині. Наприклад у селі Барабой Одеського району підприємець І. Аксентій вирощує культуру на площі 2,5 гектара.

У вересні для фермерів, які хотіли б вирощувати екзотичну культуру, UHBDP спільно з ТОВ «Синергія Е» організували тематичний агро-тур «Павловнія: практичний досвід вирощування» на плантацію на Одещині.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!