В Україні з’явилась спільнота власників лавандових полів

1 438

На Закарпатті за ініціативи ФГ «Лавандова Гора» створено всеукраїнську спільноту власників лавандових полів «Лавандові поля України». Про це розповів автор ідеї та власник ФГ «Лавандова Гора» Юрій Качур, пише SEEDS.

Спільноту власників лавандових полів створено з метою розвитку потенціалу лаванди як сільгоспкультури, пошуку нових ринків збуту продукції та послуг, обміну досвідом між господарствами з різних областей України.

Юрій Качур зазначає, що головне для лавандарів — спільний збут.

«Основним продуктом є ефірна олія лаванди, також є попит на сухоцвіт, але навіть із нашими обсягами ми ще замалі для світового ринку. Тому будемо гуртуватися разом», — розповідає підприємець.

Сьогодні поле ФГ «Лавандова Гора» є найбільшим в Україні — 11 га. Після війни власники планують і надалі розширювати свої лавандові площі.

Читайте також: Переселенці заходились розвивати зелений туризм на Вінниччині 

«Ми хочемо об’єднати не лише тих людей, які вже займаються лавандою, а й залучити нових. Ми з дружиною пройшли весь лавандовий шлях з нуля і тепер готові допомогти всім бажаючим консультаціями чи саджанцями», — говорить фермер.

Лаванда — це чагарник, спеціальних умов для вирощування не потребує, добре зростає в кожній області України, пише AgroPortal.ua

«На півдні лаванда може трошки швидше зацвісти, в інших регіонах — мати більший вихід ефірної олії. Найголовніше при старті — обрати правильний сорт. Наприклад, деякі сорти лаванди не люблять морозу, а іншим і -30°С не страшні.

Ми ж обрали для себе три оптимальні сорти, які не бояться ні морозів, ні засухи і вже перевірені роками. Також варто пам’ятати, що ця рослина не любить болотистих місць і найкраще зростає із сонячної сторони», — пояснює Юрій Качур.

Підприємець зазначає, що лише з їхніх саджанців з’явилося близько 15 господарств, які вирощують лаванду площею від 5 соток до 10 га.

«Не в усіх виходить одразу гарний результат, але хто працює, той і має. Більшість полів із наших саджанців ще молоді, тому в найближчі 2-3 роки ми почуємо про багато нових лавандових просторів», — стверджує власник ФГ «Лавандова Гора».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Лідія пише

    Доброго дня. У мене є свіжий зріз лаванди. Куди її можна здати?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!