Валютна виручка від продажу горіхів за кордон зросла на 16%

0 112

Понад половина експортної виручки у садівництві минулого року припадала на реалізацію горіхів за кордон. Про це повідомляє журнал «Напої. Технології та Інновації».

Валютна виручка зростає восьмий рік поспіль. За підрахунками Української горіхової асоціації, валютні надходження у 2018 році збільшилися більш як на 16%і склали 117 мільйонів доларів. Це при тому, що горіхові сади займають лише 8,5% площ усіх садів, виноградників та ягідників країни. Але навіть незважаючи на таке співвідношення, частка від продажу горіхів складає 51,3% продажів усієї садової продукції України.

В експорті горіха намітилася тенденція зменшення торгівлі горіхом у шкаралупі. Так, якщо в 2016 році його було експортовано 13,055 тис т, то в 2017 − 4,709 тис т, і далі тенденція зміцнюється. Це свідчить про збільшення переробки всередині країни, створення додаткових робочих місць.

За офіційними даними Держстату, площа горіхових садів, висаджених у 2017 році, становила 1843,7 га. Загальна площа горіхових садів, висаджених минулого року, наближалася до показника 2,5-2,8 тис га.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!