Вартість солі та цукру в Україні продовжує зростати

0 3 935

Незабаром вартість солі та цукру в Україні може знову зрости. За словами заступника директора українського інституту агроекономіки Миколи Пугачова, ціна на вищевказані продукти збільшиться орієнтовно на понад 10%, пише SEEDS.

Таку думку він висловив в ефірі телеканалу «Суспільне». Він зазначив, що цього року цукровими буряками було засіяно приблизно 180 тис. га. Тож вітчизняні аграрії планують зібрати щонайменше 7,5 млн т сировини, що лише на 20% менше за минулорічні показники. Із зібраного урожаю можна виготовити до 1,1 млн т цукру. Таких об’ємів не вистачить для експорту. Проте українці не зіткнуться з дефіцитом вищевказаної продукції. Потреби спиртової галузі також будуть повністю задоволені.

Читайте також: Експерти прогнозують збільшення обсягів виробництва цукру у світі

До слова, тенденція до швидкого росту цін на цукор та сіль була зафіксована ще у 2021 році. Наприклад, вартість кілограмової пачки цукру на прилавках українських супермаркетів збільшилась на 61,5%. Наразі ж в нашій країні кількість факторів, що впливають на ціну на вищевказаний продукт суттєво виросла. Так, через війну виникли проблеми з енергоресурсами, які становлять майже 70% вартості цукру. До переліку негативних факторів також відносяться ускладнена логістика та загальна економічна криза.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!