Вчені створили їстівну акумуляторну батарею

0 324

Неймовірні новини світу: інженери з Італійського технологічного інституту розробили повністю їстівну батарею, яка перезаряджається, з матеріалів, які можна використовувати в їжу. Її можна застосовувати для медичної діагностики, моніторингу якості продуктів і створення м’яких роботів, пише SEEDS.

Як анод в батареї використовується рибофлавін (вітамін В2, що міститься, наприклад, в мигдалі), а в якості катода — кверцетин (флавоноїд, який поширений в багатьох продуктах, в тому числі каперсах, гречаної крупі, цибулі і яблуках). Інженери використовували водний електроліт і активоване вугілля для збільшення електропровідності.

Сепаратор, необхідний в кожній батареї, щоб уникнути короткого замикання, був зроблений з водоростей норі, які використовуються, наприклад, для приготування суші. Готові електроди були інкапсульовані в бджолиний віск, з якого виходять два контакти з харчового золота на підкладці з целюлози.

Читайте також: Вчені переконані, що ГМО-культури допоможуть впоратися з проблемами зміни клімату

Акумулятор працює при напрузі 0,65 В, досить низькій напрузі, щоб не викликати проблем в організмі людини при попаданні всередину. Він може забезпечити струм 48 мкА протягом 12 хвилин або кілька мікроамперів протягом більше години, що досить для живлення протягом обмеженого часу невеликих електронних пристроїв, таких як малопотужні світлодіоди.

«В майбутньому потенційні області застосування варіюються від харчових ланцюгів і датчиків, які можуть контролювати стан здоров’я, до їстівних датчиків, які контролюють умови зберігання продуктів харчування. Більш того, з огляду на рівень безпеки цих батарей, їх можна використовувати в дитячих іграшках, де існує високий ризик проковтування», – говорить Іван Іліч, співавтор дослідження.

Інженери працюють над створенням пристрою з більшою потужністю і меншими габаритами. Вони навряд чи коли-небудь стануть досить потужними для живлення електромобілів, але, можливо, одного разу замінювати токсичні літій-іонні акумулятори в простих пристроях.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!