Вчені створили крихітних біонічних роботів-бджіл, які вміють літати роєм

0 162

Компанія Festo презентувала свій останній прорив у галузі автономних літальних технологій: BionicBee. Ці мініатюрні роботизовані комахи, найменші з коли-небудь створених Festo, здатні роїтися в тісні формації, пише SEEDS.

Кожна бджола BionicBee має довжину 220 мм при розмаху крил 240 мм і важить всього 34 г. В купі зі своїми мініатюрними розмірами ці літаючі роботи демонструють чудову координацію та навігаційні здібності, завдяки передовим технологіям.

Читайте також: Кабмін на місяць продовжив дію відстрочок від мобілізації

Використовуючи сигнали від надширокосмугових якорів, стратегічно розміщених у приміщенні, BionicBee точно орієнтуються в середовищі, забезпечуючи політ без зіткнень. Центральний комп’ютер керує їхньою ройовою поведінкою, визначаючи оптимальні шляхи польоту для збереження цілісності рою.

Під час розробки цих роботів-бджіл були використані принципи генеративного дизайну, що дозволило оптимізувати їхню легку конструкцію для забезпечення стабільності та ефективності, пише New Atlas.



Попри компактний розмір, кожна бджола BionicBee містить основні компоненти, такі як безщітковий двигун, сервоприводи для управління крилами, акумулятор і комунікаційні технології.

Дуже важливо, що команда Festo забезпечує однорідність BionicBee завдяки ретельній збірці та процесам калібрування. Будь-які незначні відмінності в конструкції виявляються і виправляються за допомогою функції автоматичного калібрування, що гарантує стабільну продуктивність і безпечну поведінку рою.

За планами розробників ця розробка обіцяє підвищити ефективність і безпеку в різних галузях.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!